UA

Як побороти стрес на полі та не втратити врожай

Весняні заморозки призводять до серйозних пошкоджень і зниження врожайності озимих культур. За умов заморозків чи браку вологи у рослини затримується дія цитокінінів — біохімічних «маркерів» кінчика кореня. Так, якщо з якихось причин кінчики кореня відмирають або його ріст гальмується, що часто трапляється в разі заморозків чи посухи, рослина практично позбавлена можливості підвищити природним шляхом рівень цитокінінів, які необхідні для закладання пагонів і колоска, утворення ендосперми в зерні й затримки процесу старіння. І тут на допомогу приходить програма «STOP Стрес».

ЯК ДІЄ ПРОГРАМА «STOP СТРЕС»

Програма «STOP СТРЕС» – це комплекс із трьох препаратів – антистресанту Органік-баланс®, стимулятору росту Азотофіт® і прилипача Липосам®. Цей комплекс дозволяє швидко відновити вегетаційні процеси рослини та покращує доступність елементів живлення. У рослини підвищується імунна реакція на стрес.

Мікроорганізми у складі біопрепаратів Органік-баланс® й Азотофіт® забезпечать рослину амінокислотами, які є одними з найактивніших учасників метаболізму. Амінокислоти є будівельним матеріалом для формування клітин (розвитку й росту) і виконують багато інших важливих функцій у рослинних організмах. З амінокислот синтезуються білки, які у свою чергу утворюють прості ферменти й ферментативні комплекси. Саме від білків і їх якісного та кількісного складу в рослинах залежить стійкість рослин до стресових умов і подолання їх наслідків.

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД

Програма «STOP СТРЕС» показала позитивний ефект у ТОВ СП «Агродім» (Чернігівська обл.). Навесні 2017 року у зв’язку із заморозками виникли стресові ситуації на посівах пшениці озимої на Чернігівщині. Як видно на фото, через 12 днів після застосування цього агрозаходу посіви озимої пшениці відновили свій ріст і розвиток, рослини набули інтенсивнішого зеленого забарвлення, стали здоровішими. Побачивши поліпшення, керівництво компанії ухвалило рішення застосувати біопрепарати й на інших площах. У результаті з поля, яке вибачите на фото, зібрали врожай 66,29 ц/га. 

Посіви озимої пшениці після заморозків і через 12 днів після застосування програми «STOP СТРЕС».
Зліва – вигляд поля 29.04.2017 р., праворуч – 12.05.2017 р.
  

ТЗОВ «Аграрій» (Укрлендфармінг, Тернопільська обл., Кременецький р-н), у 2017 році також переконалося в ефективності програми «STOP Стрес». Посіви кукурудзи сильно постраждали від граду. Було вирішено провести обробку цими препаратами для поліпшення стану посівів. Як видно на фото 4, застосування біопрепаратів дозволило рослинам кукурудзи краще відновити свій ріст і розвиток. На фото 5 и бачимо кінцевий результат цього заходу, качани більші та більш виповнені. Врожайність коливалася від 61,2 ц/га на контролі до 65,9 за застосування біопрепаратів, приріст становив 4,7 ц/га.

 

Ліворуч – кукурудза з поля, де не було застосовано програму «STOP Стрес», праворуч – із «STOP Стрес».

Мікробні препарати – технології майбутнього!

Наші партнери


Замовити зворотній дзвінок

Залиште своє ім'я та номер телефону і ми вам перетелефонуємо

Дякуємо! Перетелефонуємо Вам у найближчий час