UA

Дослідження ефективності фосформобілізатора Граундфікс на кукурудзі

Мікробіологи української компанії БТУ-ЦЕНТР створили комплексне ґрунтове біодобриво Граундфікс®. Механізм дії препарату полягає в мобілізації фосфору та калію з нерозчинних сполук ґрунту, фіксації азоту й переведення його в доступну для рослин форму та підвищенні ефективності мінеральних добрив.

Для отримання об’єктивних даних щодо ефективності дії Граундфікс®  з різними нормами мінеральних добрив 2019 року було проведено низку досліджень. Їх проводили у Вінницькому національному аграрному університеті на посівах соняшнику, кукурудзи та сої. Сівбу кукурудзи проводили 24.05.2019 р. гібридом Р 8409 (Brevant seeds).

Як видно з діаграми, РК-мобілізатор Граундфікс® покращує живлення рослин і підвищує врожайність кукурудзи на всіх варіантах удобрення.

— На фоні повної норми мінеральних добрив N90P90K90 (NPK 100%) внесення Граундфікс®  у нормі 3 та 5 л/га підвищило врожайність кукурудзи на 0,65–2,32 т/га  порівняно з контролем (лише мінеральні добрива).

— Застосування зменшеної на 30% норми мінеральних добрив (70% NPK) сумісно з Граундфікс®  у нормі 3 л/га та 5 л/га забезпечило прибавку врожайності до контролю (100% NPK) 1,23 та 1,45 т/га, або на 10,6 та 12,5%.

— Використання Граундфікс® самостійно у нормі 5 та 8 л/га забезпечило формування врожаю на рівні 9,56 та 9,95 т/га.

Отже, проаналізувавши вплив на врожайність кукурудзи мінеральних добрив, установлено, що ефективність останніх за повної їхньої норми використання, завдяки внесенню Граундфікс®  у дозі 5 л/га, підвищилась на 20%. Результати 2019 року підтверджують аналогічні дані, які отримали в цій установі 2018 року щодо ефективності мінеральних добрив завдяки РK-мобілізатору Граундфікс®.

Також ви можете дізнатися про дію препарату Граундфікс на сої за посиланням та на соняшнику за посиланням.

Наші партнери