ТОП РЕКОМЕНДАЦІЙ ВІД БТУ-ЦЕНТР ПІД ЧАС ПОСІВНОЇ 2023

Аграрії України активно займаються пошуком найдієвіших технологічних рішень для сезону 2023 року. Проблеми логістичних ланцюгів, експорту, недостатність обігових коштів, затягування збирання врожаю минулого року, а також подорожчання ресурсів змушують сільгоспвиробників дивитися в бік найбільш ощадних рішень, які здатні допомогти зберегти рентабельність виробництва у цей складний час. Одним із рішень у цій ситуації є введення біотехнологічних елементів до інтегрованих технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Зменшуємо норму добрив до 30% без втрат урожайності

Нині вже відбувається деяке здешевлення добрив, але дуже стрімкого падіння цін поки не спостерігається. За умови нестабільної ситуації на ринку мінеральних добрив, оптимальним є використання PK-мобілізатора ГРАУНДФІКС® – унікального продукту, який підвищує засвоєння NPK. ГРАУНДФІКС застосовують вже в 11 країнах світу, зокрема ЄС, 86% фермерів бачать результат його застосування.

Завдяки біодобриву ГРАУНДФІКС можна без втрати врожайності зменшити норму використання добрив до 30%.

Це можливо завдяки комплексу мікроорганізмів, які здатні з нерозчинних сполук переводити фосфор і калій у легкодоступні для рослин форми, збільшувати рухомість фосфору, а також фіксувати азот атмосфери та робити його доступним для рослин. За рахунок вивільнення фосфору та калію, зокрема з ґрунту та мінеральних добрив, підвищується їх засвоєння рослиною. Детальніше про результати проведених досліджень щодо скорочення норм добрив за рахунок біопрепарату читайте у статті.

Запобігаємо масовому розвитку хвороб після пізнього збору врожаю 2022 року

Затримка зі збором урожаю у 2022 році створила сприятливі умови для інтенсивного розвитку фітопатогенів. Збудники хвороб разом з рослинними рештками потрапили в ґрунт та чекатимуть там, поки посіють сприйнятливу до хвороби культуру. 

Фахівці БТУ-ЦЕНТР застерігають - щоб не допустити масового розвитку хвороб, обов’язково треба зменшити кількість патогенів на рослинних рештках і в ґрунті!

ЕКОСТЕРН ТРИХОДЕРМА – це ефективний біопрепарат для захисту від ґрунтових патогенів і посиленої деструкції рослинних решток. Препарат знешкоджує таких збудників хвороб як Septoria spp., Fusarium spp., Pyrenophora spp., Alternaria spp., Dreschlera spp., Ascochyta spp., Phytophthora spp. тощо, які накопичуються в рослинних рештках та ґрунті. 

Препарат працює за низьких температур і не потребує додаткового внесення азоту. Може містити від 1 до 4 видів гриба роду Trichoderma:

  • Trichoderma harzianum
  • Trichoderma viride
  • Trichoderma reesei
  • Trichoderma koningii

Обрати вид і склад препарату, який буде ефективним від комплексу фітопатогенів, що знаходяться саме на вашому полі, допоможуть наші регіональні представники.

Акумулюємо вологу в посушливих регіонах

Для регіонів, де традиційно вологи завжди недостатньо, рекомендуємо обов’язково проводити мікоризацію насіння препаратом МІКОФРЕНД. Це дозволить збільшити площу поглинання кореневою системою елементів живлення за рахунок утворення та розвитку мікоризи та утримати безцінну вологу в кореневій зоні рослини. Окрім цього, препарат має фунгіцидну властивість і захищає рослини від збудників кореневих гнилей. Для зручності використання біопрепарат доступний у рідкій та сухій формах. За даними незалежних науково-виробничих досліджень економічної ефективності МІКОФРЕНДу, на кукурудзі EBITDA збільшується на 120 $/га, а на соняшнику ─ на 90 $/га.

Попереджаємо стреси – не маємо права на ризик

Від стресових факторів (промивання гербіцидів, пестицидне навантаження, заморозки), потрібно працювати комплексом препаратів, які входять до програми STOP Стрес: антистресант ОРГАНІК-БАЛАНС, стимулятор росту АЗОТОФІТ  і прилипач ЛИПОСАМ. Поєднання препаратів різної дії дозволяє мінімізувати вплив на культурні рослини широкого спектру стресових факторів та зберегти врожай, забезпечивши аграріям прибуток.


Додаткова рекомендація агрономів БТУ-ЦЕНТР – для запобігання промивання гербіцидів обовязково застосовувати прилипач ЛИПОСАМ. За високої ймовірності випадання інтенсивних дощів, що останніми роками відбувається практично в усіх ґрунтово-кліматичних зонах, застосування прилипача Липосам® є доцільним у бакових сумішах із гербіцидами, особливо тими, що мають високу розчинність у воді, бо саме вони схильні до промивання й потрапляння в зону розташування насіння культури. Наслідки промивання гербіцидів можуть стати для рослини нищівними, ЛИПОСАМ – це ваша страховка.

Працюємо системно і комплексно – отримуємо результат на роки

Отже, кожен із елементів біологізації є ефективним економічним інструментом. БТУ-ЦЕНТР у своєму портфоліо має понад 60 біологічних препаратів, які можна інтегрувати в будь-яку технологію – як для вирішення окремих проблем на полі, так і для системного підходу до збільшення родючості ґрунту та зменшення пестицидного навантаження на рослини та ґрунт.

Перелік рішень, наведених у статті, не є вичерпним. Для детальної консультації і підбору екологічних та економічних рішень, актуальних саме для вашого поля, рекомендуємо звертатися до наших представників.

Український виробник біологічних препаратів БТУ-ЦЕНТР завжди готовий допомогти у пошуках ефективних рішень. Зичимо здорових і багатих врожаїв!

Наші партнери