Чи сприяють деструктори стерні відновленню деградованих ґрунтів?

Згідно опитування, проведеного БТУ-ЦЕНТР серед українських агровиробників, 51% фермерів уже спостерігають процеси деградації ґрунтів у своїх господарствах. Це проблема світового рівня, про що зазначають у Глобальному екологічному фонді (GEF) — деградовані ґрунти становлять четверту частину земної поверхні. Якщо така тенденція продовжиться, то до 2050 року здорових ґрунтів залишиться лише близько 5% поверхні землі.

Відновити родючість непросто, але цілком можливо. Один з важливих аспектів — системна робота з рослинними рештками, зокрема, застосування деструкторів. За даними Інституту прикладної біотехнології, після застосування деструктора-оздоровлювача ґрунту Екостерн (1,5 л/га) кількість патогенів у ґрунті зменшилася учетверо, а сапрофітних грибів, навпаки, побільшало — замість 67,6% (на контролі) стало 91,2%. Фактично, ґрунт отримав більше корисних мікроорганізмів, які захищають рослини від патогенів, забезпечуючи їх збалансоване живлення та імунітет, а значить — кращий розвиток культури, — пояснюють фахівці БТУ-ЦЕНТР. Таким чином, сільгоспвиробники можуть зменшити норми застосування протруйників під час сівби, а також заощадити до 20% вартості обробки фунгіцидами на початкових етапах росту і розвитку рослин.

— На такому полі краще затримується волога, тут вже можна знайти сліди діяльності дощового черв’яка. Треба нашу землю оздоровлювати. Накопичення гумусу — справа не одного року, але заселення корисної мікрофлори в ґрунт дає результати, —— зауважує Анатолій Карась, голова ФГ «Нива», базуючись на дворічному досвіді використання деструктора-оздоровлювача Екостерн.

Деструктори, на думку науковців, покращують структуру ґрунту та сприяють накопиченню органічної речовини. Так, у Науково-дослідному інституті ім. Л. Погорілого виявили, що завдяки застосуванню впродовж трьох років препарату Екостерн, вміст органічних речовин у верхньому шарі зріс з 3,95% до 4,5%. Ґрунт, кажучи простими словами, став активнішим. У СТОВ «Дружба Нова» (КЕРНЕЛ) помітили, що в багатих на бактерії ґрунтах деструктор-оздоровлювач працює ще краще. За словами аграріїв, 1,5 л/га Екостерну вплинули на 5 тонн бактерій так, що ґрунт став активнішим у півтора рази. На таких полях краще засвоюються як внесені, так і вже наявні мікроелементи.

— Разом із стернею на одному гектарі, наприклад, озимої пшениці залишається до 20 кг азоту, 10 кг фосфору, 32 кг калію та велика кількість мікроелементів, які можуть бути використані для живлення наступною культурою. Застосовуючи деструктори- оздоровлювачі, аграрії ефективно використовують цей потенціал для покращення родючості ґрунту, -— наголошує головний агроном БТУ-ЦЕНТР Олександр Ростоцький.

За останні 130 років українські ґрунти втратили близько 30% гумусу. Використовуючи біопрепарати, у тому числі деструктори, українські сільгоспвиробники поступово оздоровлюють землю, виснажену багаторічним безвідповідальним господарюванням.

Наші партнери

Замовити зворотній дзвінок

Залиште своє ім'я та номер телефону і ми вам перетелефонуємо

Дякуємо! Перетелефонуємо Вам у найближчий час