Чи потрібна українська наука в бізнесі?

АгроМаркет. Чи потрібна українська наука в бізнесі
За роки незалежності нашу державу покинуло 25 тис. науковців. Те, що Україна відчуває суттєвий «відтік мізків» за кордон, вже не можливий ризик, а сумна реальність. Українські науковці тікають та осідають у Європі, Америці, Росії. Вони не відчувають, що їх здобутки потрібні державі та не бачать попиту на свої винаходи. Але не усюди це так. Дуже тішить, що на українському ринку сьогодні існують компанії, які готові вкладати та вкладають у наукові дослідження, співпрацюють з вченими над реальними прикладними задачами та не заважають свободі творчості.
2018-05-07_10-24-31.png Сьогодні ми поспілкувалися з однією з таких компаній. Про те, як поєднувати науку та бізнес в Україні розповідав Генеральний директор компанії «БТУ – Центр», канд. с.-г. наук Владислав Болоховський.

Владиславе, розкажіть, чим займається ваша компанія?

БТУ - ЦЕНТР – виробник мікробних біопрепаратів ТМ «Жива Земля». Нами зареєстровано понад 50 патентів у галузі сільського господарства. Ми здійснюємо діяльність у нафто-газовому напрямку, медицині, рослинництві та тваринництві. Серед топ-продуктів лінійки біоактиваторів, деструкторів, біоінокулянтів, мікродобрив, біофунгіцидів, біоприлипачів та ін. Наші біопрепарати реалізуються в Україні, Росії, Білорусі, Молдові, Литві та ін.

 

Яке місце у виробництві займає наука?

На базі підприємства діє власне виробництво та сучасні атестовані лабораторії. Кожен біопрепарат – це результат вивчення потреб ринку, глибокого аналізу попередніх наукових досягнень та промахів, вибір нових шляхів для їх подолання. Та головне -  визначення можливості грамотного поєднання наших розробок з процесами, які відбуваються у рослині та ґрунті. Перед тим, як випустити препарат, він проходить комплексне  дослідження, що включає відбір найактивнішого штаму корисного мікроорганізму, перевірку його нешкідливості, вивчення його ростових властивостей для масштабування і виробництва промислових партій; розробляється рецептура препарату з високими якісними показниками, для чого проводиться тестування щодо його ефективності та  визначення кращих умов та термінів зберігання.

Наш колектив – фахівці із 30-річним стажем у мікробіології. В їх числі  лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки, доктори та кандидати сільськогосподарських ,технічних, біологічних наук, дипломовані мікробіологи, інженери-технологи, механіки,  біохіміки та агрономи.

 

Тобто ви використовуєте тільки власний науковий ресурс?

Ні. Ми працюємо також з багатьма науковими закладами. Це інститути Національної Академії Наук України: Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. Заболотного, Інститут захисту рослин, м. Київ, Інститут землеробства, смт. Чабани, Інститут овочівництва і баштанництва, с. Селекційне, Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, м. Харків, Інститут олійних культур, м. Запоріжжя, Інститут рису, м. Скадовськ, Інститут сільського господарства Причорномор’я, смт.  Хлібодарське.  Провідні навчальні національні аграрні університети: м. Вінниці, Миколаєва, Умані. Державні с/г дослідні станції: Волинська Інституту сільського господарства Західного Полісся,  Хмельницька Інституту кормів та сільського господарства Поділля, с. Самчики та ін. Загалом маємо партнерство з більше, ніж 10 науковими закладами. На базі компанії написано 15 кандидатських і 2 докторські роботи. Щороку ми закладаємо більше 100 польових досліджень, ділимося знаннями на науково-практичних конференціях, публікуємо результати досліджень в наукових журналах. Тільки у 2017 році ми заклали 142 польових і 58 наукових дослідження.

 

 

Чи співпрацюєте ви з міжнародними науковими інституціями?

Наші продукти сертифікував сертифікаційний орган органічної продукції Organic Standard, визнаний у країнах ЄС і Швейцарії. Якість нашої продукції підтвердив ІМО – швейцарський орган, що здійснює контроль та сертифікацію органічних екологічно чистих та соціально відповідальних продуктів. Також співпрацюємо з швейцарським Дослідним інститутом органічного сільського господарства FIBL та ін. Отже, наука та бізнес разом роблять великі справи!

 

Як наука допомагає у розвитку бізнесу? Наскільки це ефективно?

Я вас запевняю, що дуже ефективно. По-перше, ми маємо не тільки практичне, а й наукове підтвердження якості наших біопрепаратів. Цим може похизуватися далеко не кожне підприємство. По-друге, це допомагає нам чути потреби фермерів. Так як ми маємо власну наукову базу, музей штамів мікроорганізмів, то ми можемо підібрати технології як для широко використовуваних, так і для нішевих культур – нуту, квасолі, сочевиці, люпину, бобів, та ін.

На українському ринку ми присутні вже 20 років. Більше 2 млн орних земель України обробляється нашими препаратами. Отже, про нашу ефективність судіть самі.

 

Чи легко знайти компетентних фахівців?

     Так, компетентні фахівці на вагу золота.  Проте нас виручають давні зв’язки з нашими партнерами по науці і виробництву з провідних наукових установ. Ми можемо на договірних умовах провести сумісні дослідження, отримати консультацію, перейняти досвід.  З нами працюють у статусі агрономів-консультантів та дилерів  кандидати наук , професори та просто дуже досвідчені знавці своєї справи. Ми відкриті для всіх, хто , як і ми, прагне про родючість  землі, здоров’я нації та довкілля.  Але головне -  ми радо приймаємо і навчаємо своїй справі молодь та вчимося у неї новим креативним підходам у веденні справ. Тим самим омолоджуємо колектив, намагаємося бути на гребені часу.

 

Владиславе, дякуємо за цікаву бесіду. Після розмови з вами з’явилася надія, що майбутнє в української науки все ж таки є, що вона потрібна бізнес-сектору. Вашій компанії бажаємо успіхів і процвітань, так тримати!

Дуже дякую!


Наші партнери