«БТУ-Центр» – перевірено полем

«Агробізнес Сьогодні» 

Як працюють біопрепарати провідного українського виробника в виробничих умовах

Компанія «БТУ-Центр» є беззаперечним лідером у виробництві широкого спектру біологічних препаратів для сільського господарства. Високий професіоналізм, сучасна наукова-виробнича база дозволяють якісно відповідати на зростаючі запити агровиробників, виводячи на ринок нові препарати та впроваджуючи нові технології. І вдячні аграрії готові поділитися своїми відгуками та результатами використання продуктів компанії «БТУ-Центр».

Володимир Фантух, директор департаменту рослинництва групи компаній «Агродім», кандидат сільськогосподарських наук

Ми використовуємо багато продуктів «БТУ-Центр». Зокрема, інокулянти – як рідкі, так і сухі. Ми розробили власну технологію застосування інокулянтів, вводимо їх безпосередньо в потік насіння під час посіву – і маємо чудові результати.

В даний час важко працювати без поверхнево-активних речовин, які повинні зняти плівку з рослини, покращити проникність засобів у рослину тощо. І ми використовували прилипачі хімічного походження. Але в один із моментів попробували носій-прилиплювач Липосам®. За рахунок того, що він органічного походження, препарат дещо зменшив стрес від використання хімічного засобу, а також покращив фунгіцидну та гербіцидну дію. З того часу ми використовуємо Липосам® постійно, при кожному внесенні. Вносимо у нормі 100г/га на 100 літрів води, як і рекомендовано – та маємо від того зиск. З прилипачів хімічного походження залишилися лише ті, які містять у собі ад’юванти. За якістю та ціною Липосам® нас повністю влаштовує.

Липосам® зручний у використанні, поєднується у баковій суміші практично з усіма необхідними продуктами. Взагалі, щодо протипоказань, то я таких не знаю, я бачу в ньому лише великий позитив. Наше портофоліо засобів захисту рослин складає близько 70 препаратів. І з усіма ми використовуємо Липосам®, за незначним специфічним винятком. І на всіх культурах, кожна бакова суміш включає цей препарат. От погляньте на схему захисту пшениці. Ми використовуємо Липосам® на кожному етапі, починаючи з протруювання насіння, при кожній обробці. А у нас лише одних фунгіцидних обробок п’ять на цих посівах. Тут ви бачите, що у технологічну карту вирощування також закладені Органік-Баланс® й Азотофіт®. У нас свої опрацювані технології. Скажімо, ми можемо з малими дозами препаратів працювати, використовуємо ранкові роси, дрібний дощик.

Навесні виникали стресові ситуації в зв’язку з заморозками на посівах пшениці на Чернігівщині – і ми застосували програму «Стоп-Стрес» суміш Липосам®, Органік-Баланс®, Азотофіт®. Побачили покращення – самі можете подивитись, який був стан цього поля вже 12 травня. Тому внесли на інші площі. В результаті це поле, яке ви бачите на фото, дало 66,29 ц/га, і інше теж порадувало – 66,19 ц/га.

Ми використовуємо також біодеструктор Екостерн® Якщо раніше треба було щось доводити агроному, переконувати, що препарат дійсно добре працює, то зараз він сам все реально бачить. Цей біодеструктор розкладає рослинні рештки найкращим чином.

 

Олександр Малеончук, голова науково-дослідного фермерського господарства Колача Є. Й., м. Устилуг, Волинська обл.

Ми працюємо з компанією «БТУ-Центр» більше п’яти років – і мені дуже сподобалися наша співпраця. Кожна людина, в першу чергу, переживає за результат, і я хотів би зупинитись на результаті нашої конкретної роботи… Так, були роки, коли не було віддачі, і думалось, що, можливо, я помилився. Може простіше було купити якісь дві тони мінеральних добрив. Але ми на всіх полях за цей час застосували біологічні препарати різного напрямку на різних культурах. І я скажу що, наприклад, у цьому складному році ми отримали приріст до врожаїв. А загалом, за останні роки у нас в середньому біля 10 ц/га приріст по зернових. Ми стабільно вийшли по сої на 2 тони з гектару, а з урахуванням того, що у нас ранньостиглі сорти та ранній час збирання, це показник. І це не лише зусилля наших працівників, а на 20-30% заслуга препаратів компанії «БТУ-Центр».

Це не реклама, це реальність. Я переконався, що препарати працюють. В цьому році фахівці агрономічного відділу «БТУ-Центр» запропонували добавити, окрім обробки насіння, ще новий препарат Мікофренд®, а також продовжити досліди з Граундфікс®. В мене було дуже бідне поле зі вмістом гумусу 0,9 при рH 5,5, не пам’ятаю вже, коли там добрива вносилися. Вийшли в поле дуже рано, ще в березні, і всю озимину обробили Органік Баланс®, Липосам® та карбомідом. І заклали досліди по вищеназваних препаратах, а також з мікроелементами Хелпрост® Зернові. А потім було різке похолодання в квітні. У нас були поля для порівняння без обробки. І я побачив, що де застосували препарати «БТУ-Центр», пшениця не зупинилася у рості, а зросла десь на 5 см, хоч ми не вносили ще ніяких добрив… Дуже наочно все було. А далі пішли наступні обробки, ми побачили, що рослини легше перенесли стрес. На бідному полі, де застосували препарати зібрали – 4,2 т/га, а на контролі 3,3 т/га .

З тієї лінійки препаратів, які я випробовував, Граундфікс® незамінний, Органік-Баланс® взагалі незрівнянний препарат… І дуже я люблю Азотофіт®. У мене була площа з горбистим рельєфом, пізно посіяли, пшениця відстала у вегетації. Я вніс Азотофіт®, сусід побачив і питає: «Скільки ти тут дав центнерів селітри?» Ніскільки, лише 0,5 л/га Азотофіт®! І результат був ідеальним. Крім того, що зросла врожайність, ми отримали 2 клас пшениці.

Ми сіємо звичайну сою української селекції, і на неї йде значне хімічне навантаження. Я одну частину поля не обробляв препаратами «БТУ-Центр» – і різницю мав у 6 центнер. Взагалі, використовував різні схеми. Мені дуже подобається: Органік - Баланс® Хелпрост® соя, Граундфікс®, Азотофіт® і Мікофренд®, і Гуміфренд®… а Липосам® – то святе.

Я хочу попробувати ці препарати при інтенсивній технології. Цього року все насіння озимих було оброблено Липосам®, Органік-Баланс® і Хелпрост® Насіння. Замовляємо стабільно інокулянт на рідкій основі, цього року на половину площ будем брати біоінокулянт Різолайн®+ біопротектор Різосейв®.

Менше 38% не маємо протеїну в сої. І все це без добрив. Зменшили на 25% внесення хімічних препаратів на полях, обробленої препаратами «БТУ-Центр», а ефективність не зменшилась. Ми покращили стан господарства, І я дуже хочу подякувати компанії, що вона підтримує, довіряє, надає всі новинки для випробування.

 

 

Світлана Пузняк, заступник директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської станції, кандидат біологічних наук

Наша установа препаратами «БТУ-Центр» займається вже чотири роки. Спочатку починали з окремих препаратів, робили їх випробування на різних культурах, аналізували їх дію в комплексі. Останні два роки ми вже працюємо над вдосконаленням вирощування сільськогосподарських культур у нашій зоні саме з використанням препаратів «БТУ-Центр».

Вони чинять комплексний вплив на ґрунт і культуру, на формування врожаю та його якості, на захист рослин від шкідників, хвороб. Ми провели дослідження, демонстрували на днях поле для наших виробників. Є великий інтерес: і фермери, і навіть великі холдинги зацікавлені в даних препаратах. Сьогодні спільно з фахівцями «БТУ-Центр» розроблені технології вирощування картоплі з використання біопрепаратів, зернових культур – як озимих, так і ярих, кукурудзи, сої. Зокрема, соя – це нова культура для нашої зони; та з урахуванням зміни клімату, підбору сортів та агротехніки, ми зуміли досягти дуже високих врожаїв – і в центрі України, і на сході. Саме за рахунок комплексного підходу: обробки насіння, живленні в період вегетації… І роботи з ґрунтом, адже є такі препарати як Органік-Баланс®, біодеструктор Екостерн®, які працюють на його мікрофлору, а також мікроелементи Хелпрост®. І для нас було цікаво, як вони працюють при позакореневому підживленні. Ми проаналізували, порівняли з контролем, з іншими варіантами – і були приємно здивовані. Такий симбіоз мікроорганізмів з хелатними комплексами дуже позитивно впливає на мембрани клітин. За рахунок посилення біологічних процесів, посилення активності хлоропластів нарощуюється «апетит» рослини. Звідси і відповідна віддача від неї.

 

ПІБ, головний агроном ПП «Західна Аграрна Компанія», Волинська обл.

У 2017 р. виникла така ситуація, що після посіву кукурудзи пройшов град. Ми вже хотіли пересівати, та фахівці компанії «БТУ-Центр», з якою господарство співпрацює вже близько п’яти років, порадили нам застосувати програму «STOP Стрес». Вона включає в себе застосування препарату Азотофіт®, який ми вносили в нормі 0,3 л/га, Органік-Баланс® - 0,6 л/га та Липосам® - 0,3 л/га. Урожайність кукурудзи там, де ми застосували програму «STOP Стрес», була набагато вища.

Наші партнери