Біокомпостування (АПК)

Навіщо аграрії використовують препарати для компосту?

У сфері сільського господарства в різних цілях широко застосовується компост. Дана субстанція є результатом того, що промислові, сільськогосподарські і побутові відходи перегнивають або бродять протягом деякого часу. Для прискорення компостування (процес переробки) відходів застосовуються спеціальні препарати для компосту, які характеризуються високою концентрацією біологічно активних речовин.

На українському ринку застосовуються різні засоби для переробки компосту, але найбільш ефективними і затребуваними вважаються біологічно активні препарати компанії БТУ-ЦЕНТР. Наша компанія займається випуском якісних мікробних і ферментних засобів для сільськогосподарських потреб і тваринництва. Прикладом ефективного препарату для прискорення дозрівання компосту є Компоназа, яку широко застосовують підприємства агропромислового комплексу України і інших країн світу.

Даний засіб офіційно сертифіковано, що підтверджує відповідність високим вимогам українських і європейських стандартів якості. До складу Компонази входять тільки нешкідливі компоненти: життєздатні ефективні бактерії, гриби і інші КУО. Завдяки цьому біопрепарат є абсолютно безпечним для здоров'я людей.

Ефективність застосування і механізм дії біопрепарату

Використання препаратів для прискорення компосту є досить доцільним рішенням, адже вони надають такі найважливіші дії:
  • прискорюють розкладання відходів органічного характеру; 
  • нейтралізують токсичні речовини при впливі мікроорганізмів, які відносять до групи детоксикантів; 
  • запобігають появі та поширенню патогенної мікрофлори за рахунок мікроорганізмів-антагоністів; 
  • сприяють утворенню цінних органічних добрив за 1-1.5 місяці (якщо використовується аератор, за 2-3 місяці - без застосування аератора); 
  • усувають неприємні запахи, які утворюються в процесі перегнивання відходів; 
  • зменшують обсяги органічного перегною на 35-40%; 
  • сприяють збагаченню грунту поживними речовинами; 
  • поліпшують її структуру, родючість.

Особливості та напрямок застосування біопрепаратів

Завдяки використанню Компонази від компанії БТУ-ЦЕНТР гарантується прискорене утворення гуміфікованих субстратів, які збагачені корисними компонентами (азотом, калієм, фосфором), деякими іншими мікро- і макроелементами, біологічно активними бактеріями. Такі субстрати можна сміливо використовувати в якості добрив для різноманітних сільськогосподарських культур. Завдяки препаратам для компосту перегній якісно живить рослини і прискорює їх ріст завдяки збагаченню грунту.

Біопрепарати для прискорення компостування випускаються у вигляді суміші, з якої необхідно для початку приготувати розчин. На упаковці зазвичай вказується інструкція з співвідношенням суміші Компонази і води. Готовий до вживання розчин потрібно застосувати протягом дня, а зберігати його необхідно в затіненому місці, захищеному від прямого попадання сонячних променів. 

Біологічно активний препарат для компостнії ями володіє екологічною безпекою, не впливає на людину, тварину і навколишнє середовище. Якщо готовий розчин потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри або слизові оболонки очей, він не викличе роздратування, адже утворення токсичних сполук виключено - в цьому випадку потрібно просто промити забруднену частину тіла чистою теплою водою.