Необхідність і важливість використання біоконсервантів для силосу

Щорічно українські аграрії виробляють мільйони тонн силосу. Через особливості клімату в нашій країні і часто недостатньо високої якості сховищ при заготівлі корму силоси наражаються на підвищену атмосферну вологість, що робить негативний вплив на їх якість. Так як соковитим рослинним кормом вдається годувати тварин не цілий рік, для збереження його продуктивності і поживності використовують спеціальні консерванти для силосу. Завдяки цим біопрепаратам забезпечується можливість тривалий час зберігати сінаж. До того ж консерванти дозволяють зберегти не тільки поживність, але і вміст корисних речовин (особливо, протеїну) за рахунок поліпшення органолептичних властивостей.

Купити консервант для силосу в Україні ви можете в компанії БТУ-ЦЕНТР. Компанія вже багато років займається виробництвом ефективних біопрепаратів для сільського господарства і тваринництва. Завдяки цьому компанія виробляє тільки якісні засоби, які відповідають високим вимогам державних та міжнародних стандартів. При цьому вартість пропонованих біопрепаратів вважається найбільш привабливою на ринку.

Для чого використовуються консерванти для силосу

Силосування здійснюється за рахунок певних природних процесів, при яких мікроорганізми виробляють корисні органічні кислоти. Основне значення при цьому має молочна кислота, яка є продуктом життєдіяльності корисних бактерій, які живуть у навколишньому середовищі. Щоб тривалий час зберігати рослинний корм в анаеробної середовищі, потрібно накопичити певну кількість молочної кислоти. Висока концентрація даної речовини сприяє створенню оптимальних умов для придушення розмноження бактерій які провокують процеси бродіння і гниття силосу.

Якщо внести консервант силосу з органічними кислотами і корисними бактеріальними культурами в складі, в соковитій траві буде прискорено накопичуватися молочна кислота. Додавання біопрепаратів подкисляет кормову суміш до значення рН 4.2, що активізує молочнокисле бродіння. Крім того, компанія «БТУ-ЦЕНТР» додає до складу спеціальні бактерії, завдяки життєдіяльності яких відбувається виділення антибіотичних і фунгіцидних речовин. Це сприяє підвищенню захисту організмів сільськогосподарських тварин від деяких хвороб.

Особливості застосування біоконсервантів

Препарати БТУ-ЦЕНТР вносяться безпосередньо в силосну масу, а їх вибір залежить від типу силосуємої трави. Ферментні та бактеріальні консерванти для силосу слід розводити у воді, добре перемішуючи і рівномірно вносячи в сінаж за допомогою спеціальних дозаторів для кормозбиральних комбайнів або тракторів, які трамбують силосну масу. Щоб забезпечити високу якість силосу, слід враховувати такі правила:

  • потрібно дотримуватися рекомендацій щодо строків збиральних робіт, якості подрібнення і пров'ялення трави;

  • заповнювати траншею або укладати спресований сінаж під плівку потрібно 3-4 дні;

  • рівномірно розподіляти біоконсерванти в силосній масі;

  • ретельно ущільнювати масу в траншеї (щоб домогтися щільності 700-730 кг/м3) і вкривати її полімерною плівкою, притискаючи важким вантажем.

Завдяки використанню консервантів від БТУ-ЦЕНТР можна на 10% зменшити втрату сінажу під час зберігання, а також поліпшити засвоєння поживних речовин. А це забезпечить отримання силосу, який за поживністю буде відповідати початковій трав'яний масі.