Навіщо використовуються гумати і який ефект вони дають?

У сфері сільського господарства постійно впроваджуються інноваційні технології і рішення. Сьогодні аграрії все частіше займаються органічним землеробством, і вагоме значення в цьому мають гумати. Це абсолютно безпечні органічні добавки, які сприяють прискореному зростанню і розвитку рослин.

Компанія пропонує декілька видів гуматів, які відрізняються високою ефективністю дії і впливають на навколишнє середовище і людину. Продукція компанії відповідає підвищеним вимогам державних та міжнародних стандартів, а ціна вважається найбільш прийнятною на ринку.

Що таке гумати і для чого вони потрібні?

Гумати - добрива з калієвими і натрієвими солями гумінових кислот, які вважаються хімічної основою гумусу - органічної речовини, що забезпечує безперервне і стабільне протікання в грунті біохімічних процесів. Саме завдяки гумусу земля має чорним кольором, що покращує її нагрівання під сонячними променями. Гумінові кислоти утримують воду для підтримки нормальної вологості ґрунту. Також гумус відповідає за родючість ґрунту.

Застосування даних біопрепаратів сприяє поліпшенню росту сільськогосподарських культур і будь-яких інших рослин.

Завдяки додаванню їх в ґрунт представники рослинного світу отримують більше поживних речовин, до того ж знижується потрапляння в рослини важких металів і отруйних компонентів. Важливою властивістю підгодівлі гуматами є прискорення розкладання рослинних залишків (геміцелюлоза, целюлоза та ін.), що додатково покращує накопичення гумусу.

Гумати маять позитивний вплив на ріст і плодоношення сільськогосподарських культур, при цьому ефективність впливу препаратів визначається видом вирощуваних рослин. Виходячи з ефективності гуматів, представники рослинного світу поділяються на чотири категорії:

  • сильно чутливі: до цієї групи входять майже всі овочеві культури;

  • середньо сприйнятливі: люцерна, деякі види злаків, кукурудза;

  • слабко реагуючі: соя і бобові культури;

  • нейтрально сприйнятливі - рослини, які майже не реагують на дію добрива: соняшник, гарбуз.

Гумати можна сміливо використовувати в якості підгодівлі при будь-яких, навіть дуже несприятливих умовах. Такі добрива «спрацьовують» у будь-яких випадках, і агрономи гарантовано отримують збільшення врожаю, ось тільки ступінь такого збільшення може бути різною. Гумати застосовують для харчування всіляких сільськогосподарських культур, садових рослин, вуличних або кімнатних квітів.

Особливості застосування біопрепаратів

Гумати «БТУ-ЦЕНТР» випускаються у рідкому або порошкоподібному виді. Вносять ці добрива на будь-якому етапі зростання сільськогосподарських культур:

  • у випадку з однолітниками бажано виконувати підгодівлю на початкових стадіях росту, а також напередодні цвітіння;

  • якщо говорити про багаторічні культури, які розмножуються розсадою, то рекомендується вносити добрива після пересадки саджанців у відкритий грунт - саме в цей час коренева система вимагає додаткової підтримки.

Щоб забезпечити багатий урожай, слід правильно застосовувати гумат. Добрива можна використовувати різними способами: замочувати насіння або інший посадковий матеріал, поливати культури під корінь, виконувати позакореневу обробку. Для початку необхідно правильно приготувати робочий розчин. Рекомендовані пропорції і інструкція по приготуванню вказана на упаковці препарату.

Саджанці дерев та кущів теж слід замочувати перед посадкою, що на 40-50% покращує укорінення.

Для закріплення ефекту слід два рази полити саджанці після посадки з періодичністю 1 тиждень. Відзначимо, що не рекомендується порушувати норми внесення добрив, інакше можна отримати зворотний ефект. Гумати можна застосовувати в якості окремої самодостатньої підгодівлі або разом з іншими добривами або біопрепаратами.