Призначення, застосування та механізм дії біодобрив

В процесі вирощування сільськогосподарських та будь-яких інших культур вкрай важливо підтримувати родючість ґрунту, знижуючи ризики його деградації та підтримуючи високий вміст корисних речовин і живильних елементів. Для цього використовуються різноманітні мікробіологічні препарати. 

Одними з найбільш ефективних засобів в Україні справедливо вважаються ґрунтові біодобрива виробництва компанії «БТУ-ЦЕНТР», до складу яких входять фосфор-калій мобілізуючі бактерії, корисні мікроорганізми інших видів (в основному — молочнокислі бактерії, продуценти ферментів) а також вітаміни, амінокислоти, рослинні гормони та інші фізіологічно активні речовини. Купити такі біодобрива варто, оскільки вони сприяють активізації вказаних елементів з нерозчинних сполучень, що дуже корисно для ґрунту. Додатково препарати покращують фіксацію азоту та посилюють дію інших добрив. 

Механізм дії біодобрив

Ґрунтові біологічно активні добрива з фосфор-калій мобілізуючими бактеріями у складі здійснюють наступний ефект:
  • забезпечення поступового збільшення складу фосфору та калію у ґрунті, які перебувають у рухомій формі, максимально доступній для рослин;

  • підвищення коефіцієнта корисної дії живильних мінеральних елементів з інших добрив, що дозволяє зменшити дози їх внесення на 15–25%;

  • активізація вільного постачання кремнію в рослинні організми;

  • збільшення біоактивності ґрунту, покращення його стану та запобігання його деградації завдяки позитивному впливу; 

  • покращення агрохімічних показників ґрунту;

  • пригнічення розвитку фітопатогенів; 

  • підвищення стійкості вирощуваних культур до стресів (раптової зміни вологості, температури);

  • збільшення продуктивності сільгоспкультур, підвищення врожайності в цілому;

  • збереження життєздатності мікроорганізмів у випадку внесення з чистими КАС. 

Сфери вжитку та особливості застосування біопрепаратів

Біологічно активні добрива з фосфор-калій мобілізуючими бактеріями призначені для передпосівного внесення (основної обробки або культивації), внесення в рядки при фертигації, а також ранньовесняної підкормки ґрунту перед посівними роботами. Препарати можна вносити із забиванням в ґрунт під час передпосівних обробок або без забивання під час ранньовесняного підживлення озимих сільгоспкультур. В цілому ґрунтові біодобрива призначені для обробки ґрунту при вирощуванні озимих та ярих зернових культур, озимого рапсу, соняшника, кукурудзи, сої, а також різноманітних садових та овочевих культурних рослин. 

Для внесення в ґрунт необхідно приготувати робочий розчин, ретельно збовтати тару з біодобривом та змішати його з необхідною кількістю води (відсоткове співвідношення вказується на тарі виробника для кожного біопрепарату окремо). Готовий робочий розчин необхідно використати одразу ж після приготування протягом не більше 3–4 годин. Зберігати біодобрива необхідно в герметично закритій виробничій тарі в приміщеннях або місцях, захищених від прямого попадання сонячних променів за температури +4…+10 °С (12 місяців) або +10…+15 °С (6 місяців).