КАТЕГОРІЇ
- Фосфор-калій мобілізатор (1)
- Мікоризний препарат (3)
- Біоактиватори (1)
- Інокулянти для насіння (5)
- Біоживлення (5)
- Біофунгіциди (4)
- Біоінсектициди (5)
- Біоприлиплювачі (7)
- Деструктори стерні (8)
- Мікроелементи (12)
- Гумати (1)
Фосфор-калій мобілізатор (АПК)
Призначення, застосування та механізм дії біодобрив
В процесі вирощування сільськогосподарських та будь-яких інших культур вкрай важливо підтримувати родючість ґрунту, знижуючи ризики його деградації та підтримуючи високий вміст корисних речовин і живильних елементів. Для цього використовуються різноманітні мікробіологічні препарати.
Одними з найбільш ефективних засобів в Україні справедливо вважаються ґрунтові біодобрива виробництва компанії «БТУ-ЦЕНТР», до складу яких входять фосфор-калій мобілізуючі бактерії, корисні мікроорганізми інших видів (в основному — молочнокислі бактерії, продуценти ферментів) а також вітаміни, амінокислоти, рослинні гормони та інші фізіологічно активні речовини. Купити такі біодобрива варто, оскільки вони сприяють активізації вказаних елементів з нерозчинних сполучень, що дуже корисно для ґрунту. Додатково препарати покращують фіксацію азоту та посилюють дію інших добрив.
Механізм дії біодобрив
Ґрунтові біологічно активні добрива з фосфор-калій мобілізуючими бактеріями у складі здійснюють наступний ефект:-
забезпечення поступового збільшення складу фосфору та калію у ґрунті, які перебувають у рухомій формі, максимально доступній для рослин;
-
підвищення коефіцієнта корисної дії живильних мінеральних елементів з інших добрив, що дозволяє зменшити дози їх внесення на 15–25%;
-
активізація вільного постачання кремнію в рослинні організми;
-
збільшення біоактивності ґрунту, покращення його стану та запобігання його деградації завдяки позитивному впливу;
-
покращення агрохімічних показників ґрунту;
-
пригнічення розвитку фітопатогенів;
-
підвищення стійкості вирощуваних культур до стресів (раптової зміни вологості, температури);
-
збільшення продуктивності сільгоспкультур, підвищення врожайності в цілому;
-
збереження життєздатності мікроорганізмів у випадку внесення з чистими КАС.
Сфери вжитку та особливості застосування біопрепаратів
Біологічно активні добрива з фосфор-калій мобілізуючими бактеріями призначені для передпосівного внесення (основної обробки або культивації), внесення в рядки при фертигації, а також ранньовесняної підкормки ґрунту перед посівними роботами. Препарати можна вносити із забиванням в ґрунт під час передпосівних обробок або без забивання під час ранньовесняного підживлення озимих сільгоспкультур. В цілому ґрунтові біодобрива призначені для обробки ґрунту при вирощуванні озимих та ярих зернових культур, озимого рапсу, соняшника, кукурудзи, сої, а також різноманітних садових та овочевих культурних рослин.
Для внесення в ґрунт необхідно приготувати робочий розчин, ретельно збовтати тару з біодобривом та змішати його з необхідною кількістю води (відсоткове співвідношення вказується на тарі виробника для кожного біопрепарату окремо). Готовий робочий розчин необхідно використати одразу ж після приготування протягом не більше 3–4 годин. Зберігати біодобрива необхідно в герметично закритій виробничій тарі в приміщеннях або місцях, захищених від прямого попадання сонячних променів за температури +4…+10 °С (12 місяців) або +10…+15 °С (6 місяців).