Біопрепарати від павутинного кліща на огірках (АПК)

Препарати від павутинного кліща на огірках

Оптимальні засоби від павутинного кліща

Кліщ цього виду – серйозний шкідник огірків та інших городніх культур. Невеликих комах важко виявити, адже вони здатні шкодити рослинам, позбавляти частини плодів.

Що являє собою цей шкідник?

Кліщ поширений у всій планеті. Багато власників земельної ділянки, коли чують назву паразита, жахаються. Оскільки боротися із кліщем важко. Шкідник здатний вижити за спекотної погоди, яка для інших комах згубна.

Кліщ, який оселяється на різних овочевих культурах, дрібний, виявити його важко, що ускладнює боротьбу зі шкідником. Павутинний кліщ блідо-зелений, іноді жовтий, тому легко ховається від очей під листям.

Павутинний кліщ ховається під нижньою стороною листочків. Він робить невеликі отвори, харчується рослинним соком. Коли на листі поселяється шкідник, рослина блідне, зневоднюється, висихає. Навіть якщо на поверхні листя мало кліщів, вони все одно негативно впливають на ріст. Якщо комахи живуть на рослину довго, вона може самостійно відновитися, виконувати процес фотосинтезу. Пластини листя згодом починають опадати, сама культура стрімко слабшає.

Кліщі небезпечні тим, що шкодять рослині в найкоротші терміни. Комахи поселяються великими колоніями, отже, сильно ушкоджують листя. Кліщі вважаються найважче контрольованими паразитами.

Ознаки появи

Кліщ переноситься від однієї рослинної культури на іншу за допомогою віяння вітру, із зараженим ґрунтом та розсадою. Найчастіше це відбувається за допомогою розсади. Якщо кліщ є присутнім на молодій рослині, він обов'язково себе проявить.

Після того, як закінчуються холоди, приходить весна, кліщ спочатку поселяється на бур'янів. Після того, як сідають культурні рослини, шкідники перебираються ними. Кліщ найчастіше потрапляє на огірки за допомогою городних інструментів, речей людини, із ґрунтом.

Дуже страждають від паразитів городники, які вирощують огірки у теплицях. Кліщі там поселяються, тому що у теплиці для них ідеальні умови проживання.

Зрозуміти, що оселився кліщ, можна за такими ознаками:

 1. На рослині є тонка павутина. Вона обплітає всі місця рослини, які вражені.
 2. З'являється на ділянках унизу листочка. Через деякий час уражені ділянки втрачають свій колір. Якщо кліщі масово вражають огірки, крапки зростаються, у результаті утворюються сильні некротичні зони.
 3. Зверху листя виникають ділянки, що мають мармуровий відтінок.
 4. Якщо шкідників багато, листя жовтіє, сохне.

Крім цього, на добре освітленому місці нижньої частини листочків з'являються сірі плями.

Як захистити рослини: методи профілактики?

Можливо, ці методи повністю не захистять ваші рослини. Однак, дотримуючись простих рекомендацій, ви зменшите ймовірність появи паразитів:

 1. Дотримуйтесь сівозміни. Помідори та баклажани вважаються тими культурами, які не подобаються кліщам. Сідайте їх поряд з огірками.
 2. Боріться з бур'яном. Кліщ спочатку поселяється на бур'янах.
 3. Видаляйте, спалюйте уражене листя. Так ви скоротите поширення паразитів.
 4. У парниках глибоко культивуйте ґрунт. Верхній шар ґрунту знімайте, проводьте дезінфекцію, насипайте новий грунт. Також робіть з усіма парниками.

Також не радимо вам густо садити огірки.

Який засіб від павутинного кліща на огірках купити за прийнятною ціною?

Помітивши ознаки появи павутинних кліщів, якщо осередки невеликі, можете використати народні засоби боротьби від павутинного кліща на огірках. У тому випадку, якщо уражених ділянок багато, вони великі, фахівці радять вибрати ефективніший препарат від павутинного кліща на огірках.

У каталозі нашого інтернет-магазину - БТУ-Центр представлені різні засоби проти павутинного кліща на огірках:

 1. Лепідоцид-БТУ. Захищає ефективно рослини від будь-яких шкідників. Чи не накопичується в листі, грунті. За допомогою цього засобу можна обробляти: овочі, садові та декоративні культури. Краще використовувати при сухій погоді, уникати вітру та потрапляння сонячного світла.
 2. Бітоксибацилін-БТУ. Допомагає у боротьбі з різноманітними дрібними шкідниками. Обприскувати рослини за сухої погоди, щоб не було вітру. Також потрібно стежити за тим, щоб сонячні промені не потрапляли на оброблене листя.
 3. Актоверм. Бажано використовувати для того, щоб знищувати павутинний кліщ, попелицю, моль та інших шкідників. Можна обробляти складом сільськогосподарські, декоративні, садові рослини, а також квіти на відкритому грунті та в теплиці.

У нас ви можете замовити онлайн ефективний засіб від павутинного кліща на огірках. Ми пропонуємо препарати від перевірених виробників з доставкою до Києва, будь-якого регіону України. До кожної позиції пропонується детальний опис, фото, актуальна вартість.