Призначення та механізм дії прилипачів для рослин

В процесі обробки сільськогосподарських або городніх культур фунгіцидами, інсектицидами гербіцидами та іншими захисними засобами захисту або живлення рослин,  рідкі речовини часто стікають з листя, стебел або інших поверхонь, не встигаючи затриматися та засвоїтися. Щоб вирішити цю проблему, компанія БТУ-ЦЕНТР пропонує використовувати ефективні біопрепарати — прилипачі (ад'юванти).

Дані засоби української торгової марки пройшли обов'язкову сертифікацію, що підтверджує відповідність високим вимогам державних та європейських стандартів якості та безпеки. Ціна прилипачів БТУ-ЦЕНТР вважається найбільш прийнятною на українському ринку, при цьому ефективність їх дії вище, ніж у закордонних аналогів. Оскільки ціна даних препаратів є не дуже високою, їх використання майже не впливає на собівартість готового врожаю.

Фахівці компанії БТУ-ЦЕНТР постійно прагнуть створювати нові та покращують існуючі препарати. Кожна партія прилипачів проходить ретельну перевірку, що гарантує найвищу якість та тривалий термін можливого зберігання. Ад'юванти БТУ-ЦЕНТР випускаються в пластикових каністрах по 1, 5 та 10 літрів. Зберігати препарати можна протягом 3 років в герметично закритій заводській упаковці в сухому, затіненому місці, захищеному від попадання прямих сонячних променів, при температурі від 0 до +20°С (не більше 6 місяців після відкриття тари).

Механізм дії прилипачів для рослин

Це спеціальні допоміжні засоби, які вкрай корисні при обприскуванні сільськогосподарських рослин. Речовини, що входять до складу препаратів, сприяють закріпленню потрібних захисних засобів на листках та інших частинах рослин. Комплекс поверхнево-активних речовин дозволяє створити спеціальну плівку, яка запобігає швидкій втраті вологи, при цьому забезпечує вільне проходження процесів дихання і фотосинтезу. При правильній обробці прилипачі виключають змивання основного препарату навіть після сильних дощів.

Якщо докладніше розглядати механізм дії біопрепаратів від компанії БТУ-ЦЕНТР, то варто виділити наступний ряд важливих властивостей:

  • створення захисної плівки, що зберігає вологу та запобігає негативному впливу занадто низьких і високих температур та потрапляння прямих променів сонця;
  • підвищення ефективності добрив та препаратів, які стимулюють ріст і розвиток сільськогосподарських культур;
  • забезпечення максимально ефективного засвоєння макро- та мікроелементів, що потрапляють на поверхню рослин;
  • забезпечує високу ефективність ґрунтових гербіцидів при несприятливих погодних умовах.

Варто відзначити, що прилипачі Компанії БТУ-ЦЕНТР абсолютно нешкідливі для людини, тварин та навколишнього середовища. При цьому ад'юванти вважаються головними помічниками в здобутті якісного та здорового врожаю. До того ж плоди або насіння сільськогосподарських культур зберігають більш привабливий зовнішній вигляд, оскільки стають менш схильні до ураження хворобами.

Різновиди прилипачів

Існують різні види ад'ювантів, які використовуються при обприскуванні сільськогосподарських рослин. Зазвичай їх поділяють на 2 групи: синтетичні (на основі штучних речовин) та біологічні (на основі полісахаридів які синтезуються мікроорганізмами). На відміну від синтетичних прилипачів, які порушують воскову поверхню листка, біоприлипачі діють м’яко, не пошкоджуючи цю природну оболонку, завдяки чому рослини стають менш уразливі до хвороб. Це стало можливо завдяки тому, що у препараті присутні фракції нейтральних низькомолекулярних полімерів та продуктів їхнього розкладу. Вони стимулюють проникнення внесених з добривами поживних елементів у рослинний організм без руйнування верхнього захисного шару листка.

Препарати українського виробника одночасно є прилипачами та ад'ювантами. Їх основними діючими речовинами є екзоолігополісахариди природного походження з міцними зв'язками між моносахаридами, тому прилипачі для рослин практично нетоксичні по відношенню до навколишнього середовища. Компанія БТУ-ЦЕНТР пропонує кілька видів біопрепаратів, які призначені для використання на різних сільськогосподарських культурах. 

Сфери та особливості застосування прилипачів

Ад'юванти фунгіцидів, пестицидів та інших препаратів широко застосовуються в промислових масштабах в сфері сільського господарства. Серед головних цілей, які переслідують приватні та державні аграрії, варто виділити:

  • підвищення врожайності на 10-20%;
  • зниження норми витрати захисних засобів та добрив;
  • збільшення ефективності обробки сільськогосподарських культур;
  • підвищення стійкості рослин до засух. 

Оскільки прилипачі сприяють збереженню вологи всередині рослин, їх особливо важливо застосовувати в областях з сухим кліматом. Відзначимо, що кожен прилипач характеризується своїми особливостями використання та нормами витрати, які вказуються виробником на упаковках. Так, деякі препарати БТУ-ЦЕНТР призначені для обробки посівних культур тільки шляхом обприскування, але є прилипачі, які можна розпорошувати за допомогою невеликих літаків.

Це забезпечується завдяки тому, що препарати виробника не надають токсичної дії на сільськогосподарські культури, є безпечними для бджіл, сприяють зменшенню передзбиральних втрат врожаю.

Як правило, перед обробкою слід приготувати спеціальний розчин на основі прилипачів. Спосіб та дозування для приготування розчинів можна вивчити на заводській упаковці кожного біопрепарату.