Призначення та механізм дії прилипачів для рослин

В процесі обробки сільськогосподарських або городніх культур фунгіцидами, гербіцидами та іншими захисними засобами або внесення підгодівлі рідкі речовини часто стікають з листя, стебел або інших поверхонь, не встигаючи затриматися та вбратися вглиб структури рослин. Щоб вирішити цю проблему, компанія БТУ-ЦЕНТР пропонує використовувати ефективні біопрепарати — прилипачі (ад'юванти).

Дані засоби української торгової марки пройшли обов'язкову сертифікацію, що підтверджує відповідність високим вимогам державних та європейських стандартів якості та безпеки. Ціна прилипачів БТУ-ЦЕНТР вважається найбільш прийнятною на українському ринку, при цьому ефективність їх дії вище, ніж у зарубіжних аналогів. Оскільки ціна препаратів в Україні є не дуже високою, їх використання майже не впливає на собівартість готового врожаю.

Фахівці компанії БТУ-ЦЕНТР постійно прагнуть створювати нові та покращувати існуючі препарати. Кожна партія прилипачів проходить ретельну перевірку, що гарантує найвищу якість та тривалий термін можливого зберігання. Ад'юванти БТУ-ЦЕНТР випускаються в пластикових каністрах по 1, 5 та 10 літрів. Зберігати препарати можна протягом 3 років в герметично закритій заводській упаковці в сухому, затіненому місці, захищеному від попадання прямих сонячних променів, при температурі від 0 до +20 °С (не більше 6 місяців після відкриття тари).

Механізм дії прилипачів для рослин

Це спеціальні допоміжні засоби, які вкрай корисні при обприскуванні сільгосп рослин. Речовини, що входять до складу препаратів, сприяють закріпленню потрібних захисних засобах на листках та інших частинах рослин. Комплекс поверхнево-активних речовин дозволяє створити спеціальну плівку, яка запобігає швидку втрату вологи, при цьому забезпечує якісне пропускання кисню.

Щоб захисні речовини добре закріплювалися на рослинах, спочатку слід обприскувати їх ад'ювантами, і тільки потім обробляти основними препаратами. У деяких випадках для економії часу можна змішати всі засоби, приготувавши бакову суміш та розпорошуючи її за один прохід. При правильній обробці прилипачі виключають змивання основного препарату навіть після сильних дощів.

Якщо докладніше розглядати механізм дії біопрепаратів від компанії БТУ-ЦЕНТР, то варто виділити наступний ряд важливих ефектів:

● створення захисної плівки, що зберігає вологу всередині рослини, запобігає негативний вплив низьких температур та потрапляння прямих променів сонця;
● підвищення ефективності добрив та препаратів, які стимулюють ріст та розвиток сільськогосподарських культур;
● поліпшення проникаючих властивостей пестицидів;
● забезпечення максимально ефективного засвоєння макро- та мікроелементів, що потрапляють на поверхню рослин;
● запобігання порушенню мікрофлори культур, що істотно знижує ризик їх передчасної загибелі.

Варто відзначити, що прилипачі БТУ-ЦЕНТР абсолютно нешкідливі для людини, тварин та навколишнього середовища. При цьому ад'юванти вважаються головними помічниками в здобутті якісного та здорового врожаю. До того ж плоди або насіння сільгосп культур зберігають більш привабливий зовнішній вигляд, оскільки менш схильні до шкідників та хвороб.

Різновиди прилипачів

Існують різні види ад'ювантів, які використовуються при обприскуванні або підгодівлі сільгосп рослин. Всі препарати об'єднані в групи аміноактівних, катіоноактивних та неіонізуючих. Прилипачі останнього виду якраз випускає компанія БТУ-ЦЕНТР, оскільки вони є найбільш безпечними, адже засновані на клеї, біологічно нешкідливому для людини та тварин.

Препарати українського виробника одночасно є екоінсектіцідамі та ад'ювантами. Їх основними діючими речовинами є екзоолігополісахариди природного походження з міцними зв'язками між моносахаридами, тому прилипачі для рослин практично нетоксичні по відношенню до навколишнього середовища. Компанія БТУ-ЦЕНТР пропонує кілька видів біопрепаратів, які призначені для використання на різних сільськогосподарських культурах. При цьому вони не тільки виступають ад'ювантом фунгіцидів та пестицидів, а й зменшують поверхневий натяг рослин.

Сфери та особливості застосування прилипачів

Ад'юванти фунгіцидів, пестицидів та інших препаратів широко застосовуються в промислових масштабах в сфері сільського господарства. Серед головних цілей, які переслідують приватні та державні аграрії, варто виділити:

● підвищення врожайності на 10-20%;
● зниження норми витрати захисних засобів та добрив;
● збільшення ефективності обробки сільгосп культур;
● підвищення стійкості рослин до засух. 

Оскільки прилипачі сприяють збереженню вологи всередині рослин, їх особливо важливо застосовувати в областях з сухим кліматом. Відзначимо, що кожен ад'ювант характеризується своїми особливостями використання та нормами витрати, які вказуються виробником на упаковках. Так, деякі препарати БТУ-ЦЕНТР призначені для обробки посівних культур тільки шляхом обприскування, але є прилипачі, які можна розпорошувати за допомогою невеликих літаків.

Це забезпечується завдяки тому, що препарати виробника не надають токсичної дії на сільськогосподарські культури, є безпечними для бджіл, сприяють зменшенню передзбиральних втрат врожаю, дозволяють отримувати однорідні плоди, зерно, бульби. Ад'юванти слід застосовувати на початкових стадіях дозрівання сільськогосподарських культур.

Як правило, перед обробкою слід приготувати спеціальний розчин на основі прилипачів. Спосіб та дозування для приготування розчинів можна вивчити на заводській упаковці кожного біопрепарату.