Для чого застосовуються біодеструктори при вирощуванні сільгоспкультур?

Через надмірну хімізацію грунту при вирощуванні сільськогосподарських та інших культур спостерігається дефіцит корисних мікроорганізмів і речовин, сповільнюється процес розкладання рослинних відходів, в грунті накопичується лігнін і феноли. Все це призводить до погіршення загального стану грунту, мінералізації грунтової органіки, пригнічення росту рослин, зниження якості і кількості врожаю.

Відомо, що рослинні залишки - стерня, стебла і солома сільськогосподарських культур - є незамінним матеріалом, який при розкладанні поповнює вміст гумусу і поживних речовин у грунті, які необхідні для рослин і ґрунтових мікроорганізмів. Рослинні матеріали можуть розкладатися різний період часу. Це залежить від кліматичних умов - вологості, температури, а також кількості рослинної біомаси, яка була проведена і залишилася на поверхні грунту під час збору врожаю.

Для прискорення розкладання використовуються спеціальні біологічно активні деструктори. В Україні виробництвом ефективних препаратів для контрольованого розкладання стерні займається компанія «БТУ-ЦЕНТР». Ми пропонуємо тільки якісну продукцію, яка відповідає найвищим вимогам державних та міжнародних стандартів. Власне виробництво і лояльна політика ціноутворення дозволяють нам пропонувати біодеструктори, ціна яких найбільш вигідна на ринку.

Механізм дії, склад і властивості біодеструкторів

Деструктори стерні - поширені препарати, що забезпечують наступні ефекти:
  • активізація природного розкладання рослинних залишків; 
  • збільшення біологічної активності грунту; 
  • оздоровлення грунту і запобігання його деградації за допомогою поліпшення фізичних і агрохімічних властивостей; 
  • забезпечення біологічного контролю за грунтовими патогенами; 
  • підвищення доступності корисних речовин і поживних елементів для рослин; 
  • збільшення продуктивності, підвищення врожайності вирощуваних сільськогосподарських та інших культур. 

Біодеструктори виробляються на основі грибів і бактерій антагоністів патогенних мікроорганізмів, які прискорюють розкладання пожнивних залишків. Як правило, загальна кількість життєздатних клітин бактерій і грибів в таких препаратах становить близько 2,5 × 109 КУО / см3 - даний показник вважається досить високою концентрацією агрономичних корисних мікроорганізмів. Гриби і бактерії в складі деструкторов стерні стійкі до дефіциту вологи, мають високу стабільність в широкому температурному діапазоні.

Спосіб і особливості застосування біодеструкторів

Біодеструктори вносяться в грунт після закінчення збиральних робіт. У разі застосування для інтегрованого землеробства рекомендується готувати бакові суміші з додаванням азотних водорозчинних добрив. Обробку бажано здійснювати в ранковий або вечірній час, коли немає пекучих променів сонця і стоїть безвітряна погода.