Традиційний обмін досвідом вчених та аграріїв

15 березня 2013 року в м. Ладижин на Вінниччині відбулася IV науково-практична конференція: «Керувати родючістю можна! Сучасні агробіотехнології в інтегрованих системах вирощування сільськогосподарської продукції Проблеми. Досвід. Перспективи». Такі біофоруми уже традиційно щорічно проводить компанія «БТУ-Центр».


Четвертий рік поспіль у лютому-березні до нашого міста з’їжджаються вчені та аграрії на зустріч. Головна мета форуму – обмін досвідом щодо застосування сучасних біотехнологій при вирощуванні сільськогосподарських культур. Такий обмін практичними знаннями корисний усім присутнім. Однією з головних умов, яку висувають учасники таких науково-практичних конференцій, є екологічна безпека та підвищення врожайності сільськогосподарських культур при ефективному використанні біотехнологій.

 
n1_2013-03-26Як відомо, в основу біологічних препаратів покладені природні корисні мікроорганізми та продукти їхньої життєдіяльності. Саме вони захищають рослини від шкідників та хвороб. Таким чином застосування біопрепаратів сприяє росту рослин і, як наслідок, збільшує їхню врожайність.

На таких щорічних науково-практичних дискусіях вчені-практики діляться досвідом, що керувати родючістю можна за допомогою біологічних препаратів, які пропонує землеробам виробник-компанія «БТУ-Центр». 

Як завжди, конференція викликала чималий інтерес представників сільгосппідприємств та фермерських господарств, відомих науковців, які спеціалізуються в агробіотехнологічній галузі, представників ЗМІ не тільки з нашої області, а й з інших регіонів України.

Учасників науково-практичної конференції привітала Валентина Антонівна Болоховська, кандидат технічних наук, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, директор з перспективи та розвитку компанії «БТУ-Центр».

Валентина Антонівна представила учасників заходу, а також розповіла про те, що біопрепарати, які виробляє компанія «БТУ-Центр»,n2_2013-03-26 набувають все більшої популярності при вирощуванні різноманітних сільськогосподарських культур не тільки в Україні, а й в Російській Федерації.

- Чому ми маємо конкурентну перевагу над іншими виробниками біопрепаратів сільськогосподарського призначення? Тому що аграрії завжди можуть отримати у фахівців компанії необхідні консультації (досвід роботи в галузі біотехнології більше 35 років). Продукція наша високої якості, конкурентноздатна, ефективна. Постійно ведеться вдосконалення товарних форм та пошук нових біотехнологій. Набутий досвід узагальнюється, вивчається чимало інших чинників – умови вирощування, перепади температур, людський фактор тощо. Ми гарантуємо якість продукції, що підтверджується атестованою лабораторією підприємства «БТУ-Центр».

Змістовною була доповідь Олега Коваленко, кандидата сільськогосподарських наук, доцента Миколаївського аграрного університету, який розповів присутнім про досвід використання Біопрепаратів-БТУ у стресових умовах 2011-2012 років в Україні та Росії при вирощуванні зернових, гречки, гороху та соняшнику.

Наприклад, при вирощуванні кукурудзи, гібрид Краснодарський 385 МВ, в складних посушливих погодних умовах Росії (м. Краснодар), а саме: кількість опадів в травні-серпні була 11-27,9 мм (середня багаторічна – 57-67 мм), денна темература досягала 35-40 0С і була тривалою – одержані позитивні результати з застосуванням Біокомплексу-БТУ.

Прямий показник росту рослин – це висота (181,7 см в досліді, в контролі – 160,0 см). Це означає, що Біокомплекс-БТУ подовжив термін розвитку рослин і підвищив їх життєздатність.

n3_2013-03-26Очевидний вплив Біокомплексу-БТУ і на формування початку кукурудзи: Маса зерна початку в досліді – 129,42 г, в контролі – 109,58 г.
Урожайність кукурудзи в початках зросла в дослідних варіантах порівняно з контролем – на 12,4% (84,1 ц/га, в контролі – 74,8 ц/га), в зерні – на 14,55% (63,2 ц/га, в контролі – 55,2 ц/га).

Ніна Юхимівна Лісова, кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН розповіла про науково-практичний досвід вирощування сої та бобів в умовах Західно-Карпатського регіону. Вона зробила особливий акцент, що штами мають бути комплементарними до кожної культури і її сорту, конкурентноздатні до мікрофлори, що є в ґрунті.

Багатим досвідом вирощування органічної продукції (соя, пшениця, нут, маш) поділився Дон Олексій Пилипович (Теплицький район Вінницької області). Органічним землеробством господарство займається 8 років. На полях цього господарства немає бур’янів, немає проблем з хворобами. Урожайність сої становила від 22 ц/га до 37 ц/га.

Про технологію механізованого внесення біопрепаратів в ґрунт під час сівби присутнім доповів Андрій Спісак, завідуючий відділомn4_2013-03-26 механізації Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН. Внесення біопрепаратів під час висіву насіння зернових культур дозволяє одночасно проводити технологічний процес висіву і процес бактеріальної обробки насіння та ґрунту з метою активізації росту їх кореневої системи і захисту від хвороб.

Микола Новохацький, завідуючий відділом наукової експертизи технологій, моніторингу агроресурсних систем та прогнозування врожайності УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого, та Олександр Ростоцький, агроном-консультант компанії «БТУ-Центр» розповіли про науково-практичні результати 4-річних робіт з Біодеструктором стерні – важливою складовою родючості ґрунту.

Дослід з застосуванням біопрепаратів компанії «БТУ-Центр» в інституті УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого на посівах озимої пшениці в 2012 році показав такі результати: на сорті Колос Миронівщини (С/Е) урожайність 78,7 ц/га, (контроль 74,4 ц/га), пшениця сорту Золотоколоса дала урожай 65,1 ц/га, в контролі – 61,2 ц/га. Гарні результати були отримані з використання біотехнологій та Біопрепаратів-БТУ на рослинах ярого ячменю, гречки, гороху, сої, кукурудзи.

n5_2013-03-26Після доповідей відбулася жвава дискусія, під час якої учасники отримували відповіді на свої запитання, ділилися практичним досвідом. Було доведено, що на одну вкладену гривню реально можна отримати від 5 до 12 гривень чистого прибутку.

Закінчилась зустріч нагородженням учасників дипломами, подяками, розіграшем призів, виступом заслуженого артиста України Миколи Янченка та дискусіями за вечірнім столом.

Наші партнери