ТОП біорішень – як може виграти аграрій у 2022 році

Аграрії України займаються активним планування витрат на 2022 рік. Саме час поглянути у бік біотехнологічних рішень, які можуть стати ефективним інструментом економії для господарства.

Мікробні препарати — це не біологічний аналог пестицидів, це пробіотики для корекції «дисбактеріозу» ґрунту й рослин. Вони дозволяють підвищувати врожайність культур, впливати на весь процес вирощування рослини, починаючи з першої обробки ґрунту, посіву, через процес вегетації рослини, її росту, і закріпити цей ефект на рослинних рештках, які залишаються після збирання врожаю. У будь-який період, корегуючи дисбактеріоз ґрунту і рослини, мікробні препарати допомагають нам отримати вищий врожай і відновити ґрунт. Більш того, біологічні препарати мають економічну ефективність.


Економимо на добривах – PK-мобілізатори

За умови нестабільної ситуації на ринку мінеральних добрив – оптимальним є використання PK-мобілізатора ГРАУНДФІКС® – унікального продукту, який підвищує засвоєння NPK. Це можливо завдяки комплексу мікроорганізмів, які здатні з нерозчинних сполук переводити фосфор і калій у легкодоступні для рослин форми, а також фіксувати азот з атмосфери та робити доступним для рослини. За рахунок вивільнення фосфору та калію, зокрема з ґрунту та мінеральних добрив, підвищується їх засвоєння рослиною. Як наслідок, добрива працюють ефективніше, що дозволяє збільшити прибуток (EBITDA) на +100$ з гектару за рахунок зниження витрат на внесення інших добрив до 30% та підвищення врожайності культур до 25%.

За результатами більше 50 досліджень за останні 5 років для різних культур середній приріст врожайності та прибутку з гектару при використанні ГРАУНДФІКС® наступний:

Стимулюємо рослину та долаємо стреси – мікориза та програма STOP Стрес

Для підвищення стійкості вирощуваних рослин до стресів, збудників хвороб, для забезпечення кращого живлення та розвитку рослини аграріям пропонують використовувати мікоризоутворюючий препарат МІКОФРЕНД®. Він сприяє заселенню кореневої та прикореневої зони мікоризними грибами та сапрофітами, ризосферними бактеріями, збільшуючи площу поглинання кореневої системи за рахунок розвитку мікоризи. Як наслідок, у стресових умовах потужна коренева система забезпечує доступ до вологи та елементів живлення на більшій глибині, а отже і зростає врожайність. Це може дати додатковий прибуток з одного гектара у понад $105.

Якщо ж стресових факторів не вдалося уникнути – промивання гербіцидів, пестицидне навантаження, заморозки – треба працювати цілим комплексом препаратів, які є у програмі STOP Стрес: антистресант ОРГАНІК-БАЛАНС®, стимулятор росту АЗОТОФІТ® і прилипач ЛИПОСАМ®. Поєднання різних за дією препаратів дозволяє мінімізувати вплив різного роду стресових факторів на культурні рослини та зберегти урожай, забезпечивши аграріям рентабельність.

Соя працює з інокулянами БТУ-ЦЕНТР

Бобові потребують інокулянтів, цей факт вже давно зрозуміли, аграрії. Якщо використовувати інокулянти компанії БТУ-ЦЕНТР, у лінійці  якої існує аж 5 продуктів під різні умови та потреби (рідка/торфова форма, завчасна обробка насіння – до 7 днів, додаткова фосформобілізація та ін.), аграрії можуть отримати у середньому +3,5 ц/га прибавки по врожайності. Отже, інокулянти підвищують врожайність, мінімізовують ризики й оптимізовують витрати. 

Усім потрібен прилипач – ЛИПОСАМ®

Для зниження непродуктивних втрат добрив, пестицидів, біологічних препаратів, які застосовують по листку можна досягати додаванням біоприлипача ЛИПОСАМ® до розчинів як агрохімікатів, так і препаратів біологічного походження. Особливі реологічні властивості ЛИПОСАМ®, а саме зміна кінематичної в’язкості розчину, сприяють розширенню площі контакту препарату з рослиною, тобто краплинки бакової суміші, потрапляючи на поверхню листя, краще розтікаються поверхнею.

Також завдяки абсорбуючій спроможності ЛИПОСАМУ ґрунтові гербіциди утримуються в ґрунті в зоні проростання насіння бур’яну, зменшується випаровування та вимивання гербіцидів у нижні шари ґрунту і, як результат, поля звільняються від бур’яну, а коренева система рослин не страждає.

Зменшуємо витрати дорогої хімії і виграємо війну з хворобами – СКЛЕРОЦИД®

Хімічний метод захисту рослин дуже популярні в Україні, проте інші країни вже рухаються в сторону зменшення обсягів застосування пестицидів, зокрема через резистентність – швидку адаптацію шкідливих видів до пестицидів. При використанні біологічного фунгіциду СКЛЕРОЦИД® – аграрій діє на випередження, може вносити препарат в ґрунт, а не чекати появи симптомів хвороби на полі.

СКЛЕРОЦИД® значно зменшує поширеність стеблових хвороб, зокрема «грози» всіх агрономів – білої гнилі, збільшуючи кількість корисних мікроорганізмів у грунтів, які захищають рослину, не руйнуючи мікрофлору рослини. Це підтверджують минулорічні обстеження полів. Слід зазначити, що численні польові дослідження та успішний досвід партнерів демонструють високу технічну ефективність (83-100%) препарату СКЛЕРОЦИД® проти поширення та розвитку як склеротиніозу, так і збудників інших хвороб, що прогресують у період вегетації соняшнику.

Боремося з патогенами та керуємо розкладанням рослинних решток – ЕКОСТЕРН®

З 2021 року українські аграрії можуть обрати деструктор під різні технології вирощування, навіть у випадку no-till, де він виконує оздоровлюючу функцію. Це можливо завдяки лінійці деструкторів ЕКОСТЕРН®, які дозволяють сформувати точний підхід до кожного поля, врахувати ґрунтові відмінності, різні кліматичні умови, фітосанітарний стан ґрунту, і головне, різну інтенсивність сільськогосподарського використання.

Мікроорганізми, що входять до препаратів, здатні пригнічувати патогени сільгоспкультур, деструктувати залишки ксенобіотиків, сприяти зниженню рівня фітотоксичності рослинних решток. Водночас ці біологічні агенти складають достойну конкуренцію патогенам в ніші, забезпечують якісну деструкцію, сприяють збагаченню ґрунту гумусовими речовинами, поліпшують структуру ґрунту. ЕКОСТЕРН® заслуговує увагу ще й завдяки своїй ефективній післядії на інші культури у сівозміні. 

«Ми рекомендуємо деструктори, адже це реальний і ефективний спосіб запуску відновлювальних процесів у екосистемі ґрунту та перший крок до біологізації агрогосподарства», - додала комерційний директор компанії Хоменко Т.О.

Працюємо системно і комплексно – отримуємо результат на роки

Отже, кожен із елементів біологізації є ефективним економічним інструментом економії господарства, але якщо підходити до питання комплексно – то можна отримати надефект. Наприклад, якщо додати до стандартної технології по соняшнику деструктор ЕКОСТЕРН®, PK-мобілізатор ГРАУНДФІКС®, мікоризоутворюючий препарат МІКОФРЕНД®, це може зменшити використання хімічних фунгіцидів орієнтовно на 10%, знизити пестицидне навантаження на ґрунт та підвищити врожайність. У підсумку, додатковий прибуток може скласти +357 дол/га.

Наші партнери