Прес-тур БТУ-ЦЕНТР: від пробірки до поля

12Компанія БТУ-ЦЕНТР, український виробник мікробних препаратів, у рамках прес-туру на виробництво у м. Ладижин, Вінницької області познайомила журналістів із процесом створення біопрепаратів. Насичена екскурсійна програма дозволила оцінити масштаби діяльності компанії, дізнатися про особливості умов виготовлення мікробних препаратів, ознайомитися з інноваціями і результатами роботи великої згуртованої команди.

Мікробні препарати: від пробірки до поля – саме під таким гаслом проходила подорож на виробництво. БТУ-ЦЕНТР – компанія повного циклу, яка займається розробкою комплексних біологічних рішень для аграріїв – від відбору найактивніших штамів мікроорганізмів для напрацювання препаратів до надання готового продукту та індивідуальних консультацій з біологізації технологій землеробства. Під час екскурсії гості мали змогу дослідити весь шлях виробництва біопрепаратів і наочно переконатися, що в Україні є місце високим технологіям і затребуваним ноу-хау.

Першим етапом створення мікробних препаратів є власний музей штамів мікроорганізмів БТУ-ЦЕНТР. «Музей штамів – це фундамент виробництва», - розповідає головний мікробіолог БТУ-ЦЕНТР, Лауреат Державної премії в галузі науки і техніки Ольга Нагорна. «Ми використовуємо найактивніші штами, виділені з природних джерел (грунту, рослин тощо), у яких доведена нешкідливість. За результатами кращої ефективності депонуємо їх у Державному депозитарії України та зберігаємо у власному музеї.

Головною умовою біотехнології є використання непатогенних, ефективних мікроорганізмів, а також забезпечення умов збереження їх автентичності протягом всього процесу виготовлення. Тільки так ми можемо гарантувати отримання препарату саме з тим мікроорганізмом, який ми взяли на початку робіт. Тому на кожному етапі виробництва ми здійснюємо контроль за чистотою продуцента та дотримуємося асептики (попередження мікробіологічного забруднення). Саме за таким принципом організоване мікробіологічне виробництво».

Відвідавши посівні та виробничі лабораторії, журналісти потрапили до виробничих зал БТУ-ЦЕНТР, потужності яких складають 10 000 т/рік.

«Виробництво біопрепаратів – це складний та високотехнологічний процес», - наголошує Директор БТУ-ЦЕНТР Болоховський Віктор Васильович. «Виробничі лінії БТУ-ЦЕНТР включають багатоступеневу систему водо- та повітряочищення, підготовки поживного середовища, контролю температур. Усі виробничі лінії розроблені за власними інженерними проектом БТУ-ЦЕНТР».

Після виробничих зал гості відвідали складські приміщення компанії. Уся продукція зберігається на спеціальних складах з температурним контролем, адже дотримання умов збереження – гарантія якості мікробних препаратів.

Але потужне виробництво європейського зразка – це не єдина річ, якою можна пишатися у БТУ-ЦЕНТР. Якісною особливістю, що вирізняє БТУ-ЦЕНТР з поміж інших виробників біопрепаратів є наявність власного науково-дослідного центру – Інституту прикладної біотехнології. Задача Інституту – не тільки аналізувати агрохімічні показники проб грунту, проводити фітопатологічну та ентомологічну експертизу для партнерів компанії, а і займатися власною та партнерською розробкою унікальних препаративних форм. Наприклад, саме в лабораторіях Інституту прикладної біотехнології та виробничих лабораторіях БТУ-ЦЕНТР народився біофунгіцид проти білої гнилі Склероцид® .

«Наука має існувати для бізнесу», - підкреслює канд. т. наук, Лауреатка Державної премії України в галузі науки та техніки, директор з перспективи та розвитку БТУ-ЦЕНТР Болоховська Валентина Антонівна. «Мікроби – це живі організми, які потребують поєднання виробничого потенціалу з науковою експертизою. Народження мікробного препарату – це довгий шлях, на кожному етапі якого відбувається поєднання біотехнології та наукової творчості».

«БТУ - ЦЕНТР працює над темою відновлення родючості ґрунту біологічними методами, біоживленням та захистом сільськогосподарських культур вже 21 рік. За цей час ми накопичили колосальні знання та практичний досвід саме у сфері агровиробництва. Наше кредо – говорити мовою фактів і досліджень, не рекомендувати неперевірених наукою та практикою рішень. Ми готові ділитися знаннями з ринком і консультувати кожного, виходячи з індивідуальної ситуації в полі, теплиці чи саду», - розповідає генеральний директор БТУ-ЦЕНТР, канд. с.-г. наук Владислав Болоховський.

Сьогодні мікробними препаратами компанії активно використовуються як у невеликих господарствах, так і у великих агрохолдингах – «Кернел», «МХП», «Укрлендфармінг», «Епіцентр К» та багато інших. За даними незалежної компанії Pro Consulting, БТУ-ЦЕНТР вже декілька років поспіль залишається найбільшим експортером мікробіологічної продукції та постачає продукцію до 15 країн світу, при цьому ще більше ніж в 10 країнах проводяться дослідження ефективності. Окрім того, БТУ-ЦЕНТР є єдиною українською компанією, визнаною у Міжнародній асоціації виробників засобів біоконтролю (International Biocontrol Manufacturers Association, Швейцарія).

«Жива Земля» ─ для нас це не просто гучна назва торгової марки, це спосіб мислення, філософія, яку сповідуємо ми та наші працівники. Наша місія – біологізація землеробства, зменшення використання хімічних засобів захисту, відновлення родючості грунтів та здоров’я наших дітей та української нації!» - додає Владислав Болоховський.

121212121212 121212 121212

Наші партнери