Подвійний ювілей компанії «БТУ-Центр»

Щорічна науково-практична конференція компанії «БТУ-Центр» вже стала традиційною не тільки для фахівців самої компанії, але й для їхніх давніх однодумців в галузі біотехнологій. Цього року конференція була 5-ю, ювілейною і відбулася 14 березня. Символічно, що цей ювілей співпав з 15-річним ювілеєм створення компанії « БТУ-Центр». Не дивлячись на важкі часи, що склалися у країні, на подвійний ювілей зібралися представники мирних професій: аграрії, науковці з ґрунтознавства, агрономії, захисту рослин України, Росії, Білорусі. На конференції, як завжди, відбулося плідне спілкування, обмін думками та досвідом. Ювілярів від щирої душі вітали та бажали процвітання та успіхів на ниві біотехнології для сільського господарства.

Головна тема конференції «Біотехнології компанії «БТУ-Центр» - секрети успіху в аграрному секторі» була обрана не випадково. На цей час у самої компанії та у аграріїв, що працюють з нею, накопичилось багато позитивного досвіду з використання Біопрепаратів виробництва «БТУ -Центр» при вирощуванні різних сільськогосподарських, садово-огородних та декоративних культур. Успішність препаратів пояснюється кропіткою працею мікробіологів-селекціонерів, біохіміків та біотехнологів, які постійно удосконалюють рецептури та умови виготовлення препаратів, науковців, які не тільки надають фахові консультації, але й проводять наукові дослідження з пошуку найбільш ефективних препаратів та схем їх застосування.  

Учасників міжнародної конференції традиційно привітав директор компанії В.В.Болоховський. До привітання приєдналася й директор з перспективи В.А.Болоховська. Як завжди вона зустріла гостей лагідною усмішкою та теплими душевними словами, побажала плідної роботи на форумі.

Головний мікробіолог компанії О.В.Нагорна у своїй доповіді продемонструвала на фактичних прикладах ефективну дію Біопрепаратів-БТУ, як результат включення механізмів природної регуляції мікробно-рослинних систем та використання еволюційно сформованих міжвидових взаємовідносин.  

Так, цілком очевидним є, що обробка насіння біостимулятором Азотофіт покращує схожість, енергію росту та розвитку рослин (фото1,2). Біофунгіцид Фітоцид активно пригнічує як грибкових так і бактеріальних збудників хвороб рослин (фото 3, 4). А це дає можливість вирішувати сучасні проблеми поганої схожості та засміченості насіння фітопатогенами, зокрема збудниками бактеріозів.


Насіння томатів без
обробки Азотофітом
Насіння томатів з
обробкою Азотофітом
Насіння томатів без
обробки Азотофітом
Насіння томатів з
обробкою АзотофітомНасіння сої забруднене
патогенами грибкових та
бактеріальних хвороб.  

Насіння сої, оброблене    
біофунгіцидом Фітоцид, який
пригнітив розвиток хвороб.

Обробка насіння Біокомплексами-БТУ, що виготовляються з урахуванням особливостей конкретних культур, впливає на утворення живильно-захисного ризосферного екрану у рослин. Саме так закладається взаємовигідна співпраця мікроорганізмів і рослин. У цій співпраці мікроорганізми відповідають за вчасне забезпечення рослин фосфором, калієм, азотом, мікроелементами; за регуляцію всіх фізіологічних процесів рослин, забезпечують імунітет та захист від фітопатогенів.  

Обробка Біокомплексами по листу позитивно впливає на рослини у найважливіші моменти їх розвитку та забезпечує захист від різних стресів ( посухи, коливання температур та інші). Вирішальними для збільшення урожайності культур є закладання міцної кореневої системи, максимально-гармонійний розвиток наземної маси рослини, та кількість продуктивних органів. Саме так працюють Біопрепарати.

Про підтвердження ефективності біопрепаратів-БТУ у промислових умовах зробив доповідь провідний агроном компанії В.А.Білко, з якої витікало, що використання Біорепаратів дає можливість не тільки фахово впливати на ріст урожайності, але й зменшити витрати на насіння, мінеральні добрива та отримати додатковий прибуток за рахунок збільшення урожайності та покращення товарної якості отриманої продукції.

  Про переваги використання біоінокулянтів та інших препаратів компанії «БТУ-Центр» розповіла Вишневська Оксана Василівна канд. с.-г. наук, завідувач лабораторії кормовиробництва Інституту сільського господарства Полісся. Не перший рік вона застосовує інокулянти для люпину, серадели та посівного гороху (пелюшки), і впевнено стверджує, що саме таким чином можливо отримувати з меншими витратами якісні корми не гірше за сою, яка менш пристосована до деяких регіонів України.  

Докладну доповідь про захист рослин від шкідників за допомогою біопрепаратів зробила Ткаленко Ганна Миколаївна, канд.с.-г.наук, завідувач лабораторії Інституту захисту рослин НААН. Основна теза ефективності біопрепаратів, як зауважила Ганна Миколаївна – це «попадання у яблучко», тобто вчасна обробка якісними препаратами! Саме таким вимогам відповідають біоінсектициди Бітоксибацилін-БТУ та Лепідоцид- БТУ, ефективність яких постійно підтверджується тестуванням на комахах- шкідниках.  

Та справжньою гордістю для компанії «БТУ-Центр» був і лишається Біодеструктор стерні. Його на рахунку компанії вже 3 покоління: Біодеструктор-БТУ, Екостерн, Органік-Баланс. Кожен з цих препаратів є цілком самостійним та ефективним препаратом. Але розроблялись вони з урахуванням конкретних умов застосування. Звичайний деструктор добре працює по решткам пшениці, жита, ячменю. Екостерн добре впорається з більш грубими рештками кукурудзи та соняшника, Органік-баланс спрацює й при застосуванні No-till та Strip-till. Необхідність розробки препаратів такої дії викликана погіршанням родючості грунтів, особливо біологічного та фізико-хімічного стану та зменшенням кількості опадів, що виснажує землю. Проте, як вірно зауважив у своїй доповіді Новохацький Микола Леонідович, канд. с.-г наук, завідувач відділу наукової експертизи технологій, прогнозування врожайності та агротехнічної оцінки машин УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, що для родючості грунту не вистачає тільки NPK, велике значення має вуглець. А саме він є джерелом енергії для розвитку грунтової мікрофлори. Тому обробка рослинних решток Біодеструктором забезпечує швидкий розвиток корисної мікрофлори, яка пригнічує патогени, забезпечує позитивний баланс між процесами утворення гумусу та його мінералізації. Таким чином, безперечно, покращується біологічна складова грунту, що тісно пов’язано з покращенням і його фізико-хімічного стану. Все це, безумовно спрацьовує на урожай майбутніх культур.

Інститутом ім. Л.Погорілого разом з ТОВ «Агрофірма Колос» Сквирського р-ну Київської області вже протягом 4-х років проводяться дослідження із застосуванням Біодестуктора та Біокомплексів для обробки насіння на тлі 5-типільної системи вирощування сільськогосподарських культур. Результати досліджень підтверджують позитивний вплив Біодеструкторів та Біокомплексів-БТУ на покращення вмісту гумусу, щільності, агрохімічного стану грунту та урожайність культур.

Ініціатором такого масштабного державного проекту по розробці технологій з використанням Біопрепаратів, зокрема Біодеструктора, став директор ТОВ «Агрофірма Колос» Центило Леонід Васильович,канд. с.-г наук, засл. працівник сільського господарства України. У своїй компанії він не тільки виготовляє за допомогою Біодеструкторів-БТУ сотні тонн компосту, але й використовує Біокомплекси для обробок насіння зернових, круп’яних, технічних культур та під час їхньої вегетації. Таким чином у господарствах ТОВ «Агрофірма Колос» покращують родючість грунтів та отримують органічну продукцію, навіть для дитячого харчування.

Цікавим доповненням до дії Біодестуктора «Екостерн» стали доповіді відомого знавця з захисту садків від парші Каленича Федора Семеновича, к.б.н., професора зав. сектору захисту рослин Інституту садівницвта НААНУ. Федір Семенович підкреслив, що обробка опалого листя яблунь Екостерном значно зменшує ураженість плодів, дозволяє не вивозити листя та тим самим зберігати вологу і захищати коріння дерев від впливу коливань температури.

Не менш важливий препарат для рослинництва, яким пишається компанія «БТУ-Центр»,- це біоприлиплювач та біоклей Липосам. Це препарат- помічник для збільшення ефективності засобів догляду, захисту рослин та збереження урожаю. Все це завдяки властивостям добре змочувати поверхні рослин, навіть покритих ворсом або воском; добре закріплювати ЗСР без стікання та випаровування; добре захищати від опіків хімічними пестицидами та від висушування під час відсутності опадів; добре втримувати без розтріскування, без шкоди для фізіологічних процесів рослин, оболонки стручків та бобів.   

Дуже символічним стало поповнення старої гвардії спеціалістів компанії новими талановитими кадрами. На цій конференції їх виступи не пройшли непомітно. Молодці! Так тримати!

Своїми дуже влучними спостереженнями та секретами із застосування біопрепаратів поділився Куракін Олег Ігорович, провідний спеціаліст групи компаній ТОВ «ВПК Агро» з Росії. Найважливіше, на що він звернув увагу, це те, що препарати компанії «БТУ-Центр» працюють! Необхідно тільки підходити до їх використання з розумом та довірою.

Завершилася зустріч у супроводі яскравого талановитого ансамблю української пісні. Це було дуже зворушливо та гарно. Так само, якою може бути родюча земля, доглянута з повагою та любов’ю.

Наші партнери