БТУ-ЦЕНТР запрошує на онлайн-конференцію "Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?"


Здорові органічні ґрунти потрібні українському бізнесу!


10 грудня у Києві відбудеться конференція «Національний виклик: деградація ґрунтів, чи відновлення їх родючості?».

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в конференції з можливістю онлайн-приєднання.

В Україні земля – одне з основних національних багатств. Україна має унікальний ґрунтовий покрив – більше 60 % її площі зайнято чорноземними ґрунтами, які за характеристиками не мають собі рівних. Завдяки великому ресурсному потенціалу природної родючості чорноземів Україна займає провідні позиції у світовому агроекспорті. Проте стан ґрунтів потребує покращення, а відновлення їх родючості – державницького підходу. Адже протягом останніх років домінувала незбалансована дефіцитна система землеробства. Зберігати й надалі такий підхід до родючості неприпустимо.Майбутній стан ґрунтів України, як і продовольча безпека та експортний потенціал – це національний виклик. Тільки в межах «сталого партнерства» можна запровадити стале сільське господарство. 

5 грудня 2002 року учасники Міжнародного конгресу ґрунтознавців (International Union of Soil Sciences) ініціювали запровадження Всесвітнього Дня ґрунту  World Soil Day.

Метою схвалення Всесвітнього Дня ґрунту Радою ФАО є привернення уваги до важливості ґрунтів у якості одного з найважливіших компонентів продовольчої безпеки та здоров’я екосистем, а також життєво важливого джерела для благополуччя людей. Всесвітній День ґрунту (WSD) є традиційним щорічним заходом Організації Об’єднаних Націй, що проводиться з метою привернення уваги до важливості ґрунтів і сприяння сталому використанню ґрунтових ресурсів.  Цьогорічна кампанія проходить під гаслом «Підтримуйте ґрунт живим, захищайте біорізноманіття ґрунту».

Європейський Союз взяв новий курс на «озеленення» економіки, анонсувавши реалізацію нової угоди European Green Deal. Мета Єврокомісіі дуже амбітна: до 2050 року зробити європейський континент кліматично неийтральним.

Green Deal — це не лише про енергетику та екологію. У сільському господарстві йдеться про розширення органічного землекористування, подальше просування стратегії «від ферми до виделки», скорочення пестицидного та мінерального навантаження на 50% та прагнення до вживання якомога більш здорової їжі.

Україна разом з усією Європою готова дбати про довкілля. Ми за стале партнерство разом з усім світом та протидію змінам клімату. Важливо, що український бізнес готовий дбати про наші українські грунти. Тому дуже конкретним наступним кроком буде розробка та затвердження Національної програми України з відновлення родючості ґрунтів.

Організатори онлайн-конференції підкреслять на
необхідності розробки та затвердження Національної програми України з відновлення родючості ґрунтів, а також запрошують учасників та всіх зацікавлених осіб до спільної роботи.

Конференція відбудеться 10 грудня 2020 р. о 10:00.

Для участі в конференції просимо Вас заповнити онлайн-форму:


Запрошуємо Вас до надважливої для України дискусії.

Наші партнери