БТУ-ЦЕНТР взяв участь у створенні «Клубу аграрного та освітнього консалтингу» студентів НУБіП

       На гуманітарно-педагогічному факультеті започаткування нових, конструктивних і цікавих форм роботи стало вже доброю традицією. Це вітається і підтримується керівництвом на усіх рівнях.

     Так, 17 вересня 2019 року у ІІІ навчальному корпусі НУБіП України на базі гуманітарно-педагогічного факультету, під егідою кафедри педагогіки відбулося установче засідання «Клуб аграрного та освітнього консалтингу» (далі Клуб), який покликаний об’єднати зусилля освітян, науковців та аграрного бізнесу в справі підготовки фахівців. Ініціаторами створення Клубу виступили студенти випускових спеціальностей та викладачі кафедри педагогіки. Колектив і завідувач кафедри педагогіки Руслан Сопівник радо вітали бажання та починання нашої молоді. На кафедрі знають, що ректор НУБіП України, член-кореспондент НАПН України Станіслав Ніколаєнко пропагує та заохочує втілення в життя ідеї поєднання освіти, науки, інновацій та тісного зв’язку університету з бізнесом, роботодавцями, які диктують вимоги щодо підготовки кадрів для різних галузей економіки країни, насамперед для аграрного виробництва.


  Важливо підкреслити, що ядро робочої групи зі створення Клубу аграрного та освітнього консалтингу сформували студенти спеціальності «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробки продуктів сільського господарства)». Цю спеціальність ми називаємо «два в одному», бо вона базується на двох складових: 1) психолого-педагогічний цикл; 2) знання, уміння і навички, професійно важливі якості, необхідні для роботи в агропромисловому комплексі. Клуб аграрного та освітнього консалтингу підсилює другу складову – створює умови для навчання на реально діючих моделях агровиробництва, відкриває можливості для проведення ознайомчих екскурсії з опанування сучасними технологіями, новітньою технікою, новинками у різних галузях АПК, створює умови для вторинної зайнятості, подальшого працевлаштування студентів випускових спеціальностей кафедри педагогіки.

     Завідувач кафедри педагогіки, доктор педагогічних наук Руслан Сопівник відкрив установче засідання Клубу й окреслив завдання, що ставляться перед учасниками Клубу. Декан гуманітарно-педагогічного факультету Шинкарук В. Д. щиро привітав гостей, науково-педагогічних працівників кафедри педагогіки, студентів із започаткуванням такої важливої інноваційної форми роботи та висловив впевненість у вдосконаленні професійної підготовки майбутнього фахівця.


Співпраця з роботодавцями, агробізнесом, освітніми установами, що готують майбутніх фахівців для закладів вищої освіти та сільського господарства допомагає науково-педагогічним працівникам кафедри зробити гнучкими програми підготовки та розширити бази практик. На засіданні «Клубу аграрного та освітнього консалтингу» своїми думками про стан агробізнесу, ринку землі, використання гербіцидів, пестицидів і мінеральних добрив, органічних засобів захисту рослин, працевлаштування наших випускників поділилися поважні гості, які у свій час теж закінчували наш навчальний заклад.

До слова запросили комерційного директора БТУ-ЦЕНТР Тетяну Хоменко та агронома-консультанта цієї ж компанії Дмитра Черненка. Промовці підкреслили, що компанія БТУ-ЦЕНТР – український виробник мікробних і ферментних препаратів для сільського господарства. Серед пропонованої продукції – «лінійки» для захисту та живлення рослин, оздоровлення ґрунтів, біопрепарати для тваринництва та ін. Загалом, – зазначив Дмитро Черненко, – нами розроблено більше 50 біопрепаратів торгової марки «Жива земля». Продукція компанії дозволена до використання в органічному землеробстві, що підтверджується міжнародним сертифікатом Organic Standard.

Дмитро Сергійович акцентував, що родюча земля, здорові та якісні врожаї – це наша велика мета. Для її втілення працюють висококваліфіковані агрономи, біотехнологи, біохіміки країни. Також промовець підкреслив, що компанія розуміє важливість підготовки фахівців, обізнаних з сучасними технологіями. І це питання є великим викликом не тільки для вищих навчальних закладів, але і для гравців ринку. Аграрій має думати не тільки про те, як збільшити врожайність, а й мислити довгостроково – як вберегти землю від хімічного перенавантаження, як збільшити родючість ґрунту, як вироcтити врожай так, щоб не нашкодити всій екосистемі? Тому ми вважаємо, зазначив Дмитро Сергійович, що нашим обов’язком є ділитись із студентами досвідом та знаннями про сучасні способи екологічно безпечного землеробства.

 

У рамках Клубу аграрного та освітнього консалтингу ми пропонуємо розглянути зі студентами, яким цікава тема біотехнологій в сучасному рослинництві, такі питання: Що таке біотехнології та чому вони важливі в сільському господарстві? Яка роль мікроорганізмів у рослинництві? Що таке органічна та інтегрована система землеробства? Які виклики та ризики потрібно розуміти? На що слід звертати увагу при підготовці технологічних карт для польових, садових і овочевих культур? Звісно, кожному з цих питань можна присвятити семестри навчання, але ми спробуємо дати огляд і вмістити тези в невеликий курс. Наші спікери – це практики, які можуть розповісти про важливі речі, спираючись на свій багаторічний практичний досвід. Ми намагатимемось бути гнучкими ― на запит можемо підготувати теми, які будуть цікаві студентству. Доповідь Дмитра Черненка також викликала жваве обговорення, звучали запитання, навколо цієї теми розгорнулась дискусія, яку підтримали професори і доценти кафедри педагогіки та професори інших факультетів, особливо у частині коригування навчальних планів та програм.

     На завершення усі учасники погодились із крилатим висловом: «Давайте ставитися до землі не так, що ми її одержали у спадок, а так, що ми її позичили у дітей».


Джерело

Наші партнери