БТУ-ЦЕНТР виступив партнером проєкту “Українські солоспіви. Життя до та під час війни”

Компанія БТУ-ЦЕНТР виступила партнером та спонсором арт-проєкту “Українські солоспіви. Життя до та під час війни” фотографа Євгена Зінченка та оперних виконавців Богдана Кірєєва та Олени Гребенюк.

Захід відбувся в Музеї історії Києва 11 вересня. Фотопроєкт ставить на меті показати, як війна руйнує не тільки міста і будівлі, але й життя, долі та мрії людей.

12121212

Євген Зінченко – офіційний фотограф посольства Великобританії та конкурсу дизайнерів EFU (Мілан). Його роботи виконані поєднанням декількох кадрів в одному. Це різні за характером сюжети, зняті до повномасштабного вторгнення росіян та під час нього. За задумом автора, на виставці будуть представлені 31 фотографія – цього року виповнився 31 рік українській незалежності.

Фотограф стверджує, що намагався передати різноманітну палітру почуттів та емоцій, які пережили всі українці після 24 лютого. На фото зображені Київ, населені пункти Київської області, Харків, Одеса.

«Я вклав у свої роботи біль втрат, переживання, надію, непорушну віру в нашу перемогу, любов до рідної землі та незламний дух народу, який сьогодні дає відсіч окупанту. Зрозуміло, що понівечену будівлю можна відбудувати. Проте ракети знищують не просто цегли та бетон, а спогади людей, частину їхньої душі, повязаної з певним місцем. Мені доводилося читати у соцмережі пост однієї викладачки з університету, який був знищений внаслідок ракетного удару. На щастя, всередині нікого не було, будівлю після війни обовязково відновлять. Але людина переживає, фігурально кажучи, загибель частини себе, тому що саме там вона проводила більшу частину свого життя, там працювали колеги, там всі спогади. Росіяни поцілили не в будівлю, а в серце людям. І така ж ситуація у багатьох. Тисячі українських громадян, чиї будинки розтрощені авіабомбами, втратили головне – відчуття дому», - ділиться роздумами Євген Зінченко.   

121212121212

Друга частина заходу – концертна програма «Українські солоспіви» відомих оперних співаків Богдана Кірєєва та Олени Гребенюк. Вони виконали відомі та маловідомі українські композиції: пісні на музику А. Кос-Анатольського, К. Стеценка, М. Лисенка, Я. Степового, народні пісні. Ключова мета виконавців – продемонструвати, що вітчизняна культура продовжує жити навіть під час війни, коли ворог намагається її винищити.

«Українська музика, як і українська культура в цілому, існувала впродовж багатьох війн, які випали на долю нашого народу. Жоден агресор не в змозі знищите те, що існуватиме завжди, допоки жива українська нація. У цей нелегкий час ми стали тими, хто лікує та реабілітує музикою, її енергетикою. Це наша головна місія на сьогодні – надихати, наповнювати людей добром», - відзначає соліст Віденських балів в Україні та медичний волонтер Богдан Кірєєв.

Для того, щоб на концерті також співали глядачі, виконавці доповнили програму всенародно відомими піснями - «Києве мій» та «Ой, у лузі червона калина». Остання вже стала гімном спротиву українців російським окупантам.

Солістка Київського муніципального театру опери та балету для дітей та юнацтва Олена Гребенюк також наголошує на важливості подібних заходів, акцентуючи увагу на факторі підняття духу.

«За час війни ми провели вже багато концертів та виступів на волонтерських засадах. Мистецтвоце не тільки насолода та ліки для душі але й форма підняття патріотичного духу у населення та військових. Цей меседж ми хочемо донести до слухача», - зазначає співачка.

Владислав Болоховський, генеральний директор партнера заходу - компанії БТУ-ЦЕНТР, підкреслює, що завдання бізнесу у такий час – всебічна підтримка країни та людей, у тому числі митців. 

12Владислав Болоховський, генеральний директор компанії БТУ-ЦЕНТР, яка виступила в якості партнера заходу, підкреслює, що завдання бізнесу у такий час – всебічна підтримка країни та людей, у тому числі митців.

«Сьогодні в Україні відбуваються дійсно тектонічні події історичного значення. Представники бізнесу під час подібних випробувань мають займати проактивну позицію. Солдати воюють на фронті, лікарі роблять свою справу у шпиталях, волонтери – у гуманітарних центрах, комунальники – підтримують життєдіяльність міст. Бізнес має підтримувати всіх вищеназваних, а ще - економіку воюючої держави та будь-які форми «культурної дипломатії». Тому ми завжди надаємо допомогу будь-яким проєктам, які розповідають світу про ситуацію в Україні. Там де зараз мир та спокій, люди не повинні забувати, яку ціну платить український народ прямо зараз. Якщо митці хочуть через призму своєї творчісті показати світу страшну правду про війну, підприємці не можуть стояти осторонь. Нашій компанії така нагода черговий раз випала, тому що з Євгеном Зінченком ми співпрацюємо вже не вперше», - відзначив керівник БТУ-ЦЕНТР.

121212


За задумом авторів, після презентації в Україні спільний проєкт Євгена Зінченка, Богдана Кірєєва та Олени Гребенюк побачать в країнах Європи: Великобританії, Польщі, США, Німеччині та інших.

Наші партнери