БТУ-ЦЕНТР та канал No-Tiller запускають спільний проєкт про технології в No-till

Компанія БТУ-ЦЕНТР та канал No-Tiller запускають спільний проєкт, присвячений вибору найбільш ефективних інструментів у технології No-till.

Проєкт Agro Web Session «No-till PRO» стартує 24 листопада 2022 року. Перша веб-сесія розпочнеться об 11:00 за київським часом.

Експерти та практики детально розглянуть різні підходи та їх комплексний вплив на здоров’я та родючість ґрунту. Перша сесія буде присвячена мікробіології ґрунту та покривним культурам.

Реєстрація для участі обов’язкова. 

Також за бажанням можна зробити благодійний внесок на потреби ЗСУ – при реєстрації, під час заходу або після нього. Усі зібрані кошти будуть використані для придбання тепловізора та портативної зарядної станції для бійців 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців.

Популяризатор No-till, автор книги «No-till для початківців» Михайло Драганчук зазначає, що наразі «нульова» технологія актуальна як ніколи, особливо через виклики сьогодення.

«Цього року на фоні агресії Росії проти України ціни на ресурси виросли, а на сільськогосподарську продукцію знизились. Технологія No-till, завдяки відмові від механічного обробітку та збереженню пожнивних решток, не тільки дозволяє значно заощадити ресурси, але й зберегти ґрунт від деградації та зберегти його родючість. Окрім цього, вирощування покривних культур, застосування мікробних препаратів та органічних добрив, допоможе не тільки зберегти, але й підвищити родючість ґрунту», - зазначає Драганчук.  

Одним із важливих елементів землеробства є впровадження мікробіологічного інструментарію, а здоров’я ґрунту залишається фундаментом ефективного ведення бізнесу.  

«Сучасні біологічні препарати здатні вирішити безліч проблем, з якими може зіткнутися ноутілер. Наприклад, доволі поширеною проблемою в No-till є накопичення на рослинних рештках фітопатогенів – вони створюють загрозу масового розвитку хвороб в наступному році. За допомогою мікробіологічних препаратів можна зменшити кількість збудників хвороб на рослинних рештках, не нашкодивши екосистемі, зменшити кількість застосування хімічних фунгіцидів в наступному році. Існує думка, що у no-till використовується занадто велика кількість хімічних засобів захисту рослин. Знизити їх кількість цілком можливо за допомоги біологічних фунгіцидів та інсектицидів. Ще одна проблема - необхідність частіше використовувати гербіциди, які інколи можуть чинити негативний вплив на сільськогосподарські культури. Зменшити наслідки гербіцидного та інших стресів у рослин також допомагають біотехнології», - зазначає дослідниця із захисту рослин БТУ-ЦЕНТР Юлія Миронова.

Учасники, які поставлять найбільш цікаві запитання спікерам у коментарях, отримають у подарунок книгу Михайла Драганчука «No-till для початківців» з автографом.

Запис заходу буде доступний на YouTube-каналах БТУ-ЦЕНТР  та No-Tiller


Наші партнери