БТУ-ЦЕНТР ініціює ІІІ Конференцію з відновлення родючості грунтів

9 грудня відбудеться III конференція «Національний виклик: Деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?», присвячена проблемі деградації ґрунтів та пошуку шляхів її вирішення в Україні. Цього року фокус обговорення зосереджений на деструктивному впливі активних воєнних дій на ґрунти.

Організатори заходу – компанія БТУ-ЦЕНТР і  ГС «Органічна Україна», конференцію підтримує проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства». Захід відбудеться у партнерстві з FAO, асоціацією «Українське ґрунтове партнерство», Global 100% RE Ukraine, МХП і Бізнес-школа МІМ.

Конференція включатиме три секції – «Деградація ґрунтів: нові виклики та перспективи», «Сучасні методи визначення здоров’я ґрунту» та «Практичні кроки до відродження родючості ґрунтів». У фокусі обговорень проблеми, які Україні слід вирішувати вже зараз, способи визначення ступеня деградації ґрунту та його мікробіому, практичні інструменти оздоровлення у різних випадках деградації, інтеграція державних та міжнародних програм з відновлення родючості ґрунту.

Олена Корогод, президент ГС «Органічна Україна», констатує, що планета втрачає щорічно 24 млрд т родючої землі, через що страждають більше 3 млрд людей. Є ризик, що до 2050 року 95% земної поверхні будуть складати деградовані ґрунти. За останні 130 років українські ґрунти вже втратили близько 30% гумусу, а рівень розораності сягає 53%, і є одним з найвищих в світі.

Проте з повномасштабним вторгненням російських військ до України постав ще один надзвичайний виклик – забруднення ґрунтів внаслідок бойових дій.   

«У зв’язку з активними воєнними діями після 24 лютого близько 182 880 м² забрудені шкідливими речовинами. За підрахунками ООН, Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. На розмінування доведеться витратити, у кращому випадку, від 5 до 7 років. Кожний вибух артилерійського снаряду – це низка токсичних сполук, що потрапляє в ґрунт. Розриви снарядів та мін призводять до миттєвого руйнування верхнього родючого шару ґрунту, який формувався протягом віків», - зазначає Світлана Корсун, виконавчий директор Інституту прикладної біотехнології БТУ-ЦЕНТР, д. с.-г. наук.      

Організатори запросили до обговорення представників держави, аграрного бізнесу, науки та освіти з метою привернути максимальну увагу суспільства до проблеми деградації ґрунтів.

«Це вже третя конференція з теми відновлення деградованих ґрунтів. Проте вперше ми зіткнулися з новим випробуванням – повномасштабним військовим вторгненням. Світ змінився і разом з ним змінюємося і ми. Але незмінними залишаються наші принципи: популяризація проблеми ґрунтів, синергія держави, науки, бізнесу та освіти, активна громадянська позиція. Наша мета – не лише привернути увагу до проблеми деградації ґрунтів, але й спільними зусиллями запропонувати конкретні кроки для її вирішення», - підкреслює канд. с.-г. наук, генеральний директор БТУ-ЦЕНТР та голова Комітету з відродження родючості ґрунтів ГС «Органічна Україна» Владислав Болоховський.

Щорічно конференція збирає більше 300 учасників. Цьогоріч перед аудиторією виступлять 15 спікерів, серед яких посол з особливих доручень МЗС України Ольга Трофімцева, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, президент «МХП Еко Енерджи», голова правління Global 100% RE Ukraine Олександр Домбровський, керівниця проєктів R&D у Kernel Катерина Шаванова, завідувач лабораторії інструментальних методів досліджень ґрунтів, стандартизації та метрології, д. с.-г. наук ННЦ «Інституту ґрунтознавства і агрохімії ім. О.Н. Соколовського» Максим Солоха, представники ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», вітчизняні та закордонні аграрії-практики з відродження деградованих ґрунтів.

Конференція відбудеться online, потрібна попередня реєстрація. Більше деталей на сайті заходу: https://grunt.organicukraine.org.ua/


Наші партнери