«БТУ-Центр» - біотехнологія без меж. Науково-практична конференція БТУ-Центр

Компанія «БТУ-Центр», провідний український виробник висококонцентрованих мікробних препаратів, провела щорічну науково-практичну конференцію «Біотехнологія без меж» в м. Києві та традиційно в м. Ладижині.

  До нас завітали агрономи, керівники фермерських господарств із різних куточків України. Гості мали змогу ознайомитись і з доповідями про використання біопрепаратів ТМ «Жива Земля» і з доповідями науковців з УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Інституту землеробства НААН України, Миколаївського національного аграрного університету, Волинської дослідної станції.

Коваленко-О-А.jpg       Корсун-С-Г.jpg    


Конференцію відкрила директор з перспективи та розвитку компанії «БТУ-Центр», Болоховська Валентина Антонівна, яка розповіла про проблеми, стан українських грунтів та шляхи їх вирішення за допомогою мікробних препаратів.  «Післядія таких препаратів відчувається з самого початку! Оживає земля і підвищується класність 
продукції. Наприклад, у пшениці збільшується вміст клейковини, в сої – білку… Крім того, таке зерно матиме більшу якість при зберіганні, адже в ньому не розвиваються фузаріози».

Органічний-коровай-для-гостей.jpg      Болоховська-В-А.jpg
  

В 2016 році компанії БТУ-Центр виповнилось 17 років. Це 17 років розвитку, якості та успіху. І на сьогоднішній день це понад 25 препаратів, які пройшли державну реєстрацію. Це біоактиватори, біофунгіциди, біоінсектициди, біоживленння та захист під кожну окрему культуру, біоприлипачі, біоінокулянти, біодеструктори, біопрепарати для компостування гною ВРХ, свиней і курячого посліду. У атестованій лабораторії «БТУ-Центр» експерти компанії ретельно відбирають ті штами мікроорганізмів, які найкраще відповідають кожному окремому препарату. 

 

Колектив-компанії-БТУ-Центр.jpg     Гості-конференції.jpg


    Олександр Слободянюк, агроном компанії «БТУ-Центр», представив новинку - ґрунтове біодобриво Граундфікс®, яке не просто поліпшує засвоєння елементів живлення рослин, а й дозволяє накопичити в ґрунті значні обсяги NPK.


  Основою Граундфікс® є силікатні й активні штами калій- і фосфор мобілізуючих бактерій, природних ендофітних і ґрунтових азотфіксуючих мікроорганізмів. Крім того, він містить іншу корисну мікрофлору, а також вітаміни, фітогормони, ферменти, амінокислоти тощо. Азотфіксатори зв’язують вільний N  повітря у амідну форму та ферментативно перетворюють органічні азотовмісні речовини в доступні для рослин нітрати. В той же час, інші бактерії розчиняють нерозчинні мінеральні сполуки Р, К органічними та мінеральними кислотами, а складніші органічні сполуки – включаються до життєдіяльності мікроорганізмів і шляхом лужних фосфатаз та інших ферментів перетворюються в доступні для рослин форми».

  Та головне - Граундфікс® дозволяє накопичити NPK у ґрунті, обсяги яких залежать від норм внесення: «Так, для підвищення коефіцієнту засвоєння рослинами міндобрив, зменшення норми їхнього внесення на 30-50% та накопичення N20-40 P15-25 K15-20у ґрунті, ми рекомендуємо давати препарат у нормі 3-5 л/га, - зазначає ОлександрСлободянюк. – Для зменшення внесення міндобрив до рівня передпосівних або для органічного землеробства й накопичення N90-120 P50-70 K40-50 – 8-10 л/га».

  За словами експерта, Граундфікс® слід вносити обприскувачем навесні перед культивацією, але також можна вносити його в рядок або під оранку до 25 см. 

  Потенціал непоганий, але як Граундфікс® працює на практиці? Олександр Слободянюк розповів, що 2015 року було проведено широкомасштабні польові досліди препарату, які показали, зокрема, такі результати. 

Хме

льниччина. Філія МХП «Рідний Край». Граундфікс® 5 л/га вносився в баковій суміші з ґрунтовим гербіцидом і біоприлипачем Липосам® на посівах соняшнику. Під час вегетації у дослідному варіанті рослини мали більшу кореневу систему за контроль, а по збиранні було отримано  на 5,78 ц/га більше по врожайності.   Черкащина. ДП «Умань-Агро». Під посів кукурудзи було застосовано тільки азотні добрива (сульфат амонію 80 кг/га, карбамід 40 кг/га) таГраундфікс® у нормі 10л/га. Під час вегетації у порівнянні з контролем було зафіксовано більшу кількість мінерального та лужно гідролізованого N. При цьому його обсяги в ґрунті, як і К постійно, зростала. По збиранні було отримано  5ц/га прибавки до врожайності.

  Миколаївщина.  «Оберіг». На соняшнику було застосовано Граундфікс® у суміші з ґрунтовим гербіцидом у нормі 3 л/га, 5 л/га та 8 л/га. На контролі - нітроамофоска 220 кг/га. В результаті було Граундфікс®  дав надбавку врожайності 3ц/га, 5 ц/га та 10 ц/га відповідно у порівнянні з контролем.

  Другою новинкою став перший в Україні ґрунтовий біофунгіцид із потужною фунгіцидною, бактерицидною дією та лікувальною дією - МікоХелп®.

  До складу МікоХелп® у високій концентрації входять найактивніші штами бактерій Bacillus subtilis, Azotobacter, Enterobacter, Enterococcus, сапрофітних грибів-антагоністів роду Trichoderma та біологічно активні продукти життєдіяльності: ферменти, вітаміни, фітогормони, амінокислоти, фунгіцидні речовини тощо. 

  «Завдяки такому поєднанню мікроорганізмів,  МікоХелп®, сильно пригнічує широку низку патогенів, зокрема, Fuzarium, Phytophthora, Pythium,  Rhizoctoria, Sclerotinia, Verticillium тощо, - наголошує директор Вінницького представництва «БТУ-центр», агроном Володимир Білко. – Більше того, мікроорганізми та їх метаболіти позитивно впливають на стан рослин, що забезпечує їх здоровий ріст та розвиток».

  Дію МікоХелп®, проти хвороб можна роздивитися на прикладі однієї його складової: грибу Trichoderma. Найшовши склероцію патогена, він вростає в неї своїми гіфами,  розриває її та перетравлює. Просто кажучи, цей препарат є концентратом природних ворогів патогенів.  

  Зі слів експерта «БТУ-Центр», МікоХелп® є дуже гнучким до способів внесення. Це може бути передпосівна обробка насіння в нормі 1,0-3,0 л/т для зернових і технічних та 1,0-2,5 л/т для бобових культур (якщо разом із протруйником, то він повинен мати меншу дію проти мікроорганізмів), можна заробляти чи не заробляти його в землю разом із ґрунтовими гербіцидами, а також обприскувати рослини у період вегетації в нормі 0,7-2,0 л/га для зернових, 0,7-2,5 л/га для бобових і 1,0-2,5 л/га для технічних культур.

  «Разом із тим, МікоХелп® насичує кореневу систему рослини активною мікрофлорою, яка не тільки захищає корені, а й стимулює їхній ріст. Так, зокрема, окремі бактерії виділяють слиз, який утримує  вологу в ґрунті. І при цьому вона є доступною для рослин. Крім того, підвищує класність продукції сільгоспкультури, знімає фітотоксичність і фунгіцидне навантаження з поля», - додає Володимир Білко.

  Минулого року ефективність МікоХелп® була перевірена численними лабораторними дослідами в ННЦ «Інститут землеробства НААН», результатами яких із присутніми на конференції поділилася к.б.н. керівник ПДН, заввідділу захисту рослин від шкідників і хвороб установи Тамара Віннічук.

  «Ми досліджували ефективність МікоХелп® в різних нормах при обробці насіння, - розповідає вона. – Зокрема, за використання МікоХелп® в нормі 2,0 л/т на озимій пшениці рівень захисту від бактеріальних інфекцій становив 94% та стільки ж від грибкових. При цьому енергія проростання зерна культури становила 91%, а схожість – 97%. Крім того, МікоХелп® на 94% захистив  боби сої від патогенних грибів і на 100% - від бактеріальних хвороб. Енергія проростання бобів становила 72%, а схожість – 99%».

Ольга Кулініч, агроном компанії «БТУ-Центр», розповіла про нові можливості прилипача ЛИПОСАМ®. А саме про сумісне використання з грунтовими гербіцидами. ЛИПОСАМ® фіксує гербіцид у верхньому шарі ґрунту, перешкоджає промиванню на глибину проростання культури, покращує абсорбцію гербіцидів у верхніх шарах грунту, зменшення забур'яненості посівів, подовжує період захисної дії для культури.

  Також, гості конференції ознайомились з багаторічними дослідженнями використання біодеструкторів стерні ТМ «Жива Земля», з  біотехнологією вирощування сої та інших бобових культур. Мали можливість поспілкуватись з колегами та обмінятись практичним досвідом використання мікробних препаратів. Брали участь у творчому проекті – «вирощували зерно» на полотні. 

творчий-проект-вирости-зерно.jpg      Намальована-картина-гостями-конференції.jpgНаші партнери